Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Najlepiej sprzedały się spinki Donalda Tuska

2017-02-12 16:07:39 (ost. akt: 2017-02-12 16:20:16)

— To już nasz 14 bal — powiedział poseł Jacek Protas, pomysłodawca i imprezy charytatywnej, z której dochód jest co roku przeznaczany głównie na rzecz młodych utalentowanych mieszkańców powiatu lidzbarskiego.

W sali balowej Hotelu Krasicki w piątkowy wieczór bawiło się około 160 osób z całego regionu warmińsko-mazurskiego.
Pałeczkę organizatora imprezy przed laty przejął Jan Harhaj, starosta powiatu lidzbarskiego.
— W ostatnich latach udaje nam się zebrać dorocznie po około 30.000 złotych — opowiada. — Przeznaczamy te pieniądze na pomoc ubogim. Tradycyjnie już co roku kupujemy 15 komputerów dla zdolnych ale niezbyt majętnych uczniów. Co roku też rozdajemy dzieciom z zerówek i klas pierwszych naszego powiatu kamizelki i opaski odblaskowe. Ale to oczywiście nie jedyna pomoc wynikająca ze szczodrości naszych gości. W ciągu tych kilkunastu lat udało nam się też wesprzeć placówki oświatowe, domy dziecka, szpital.

Jak wspomniał starosta lidzbarski dzięki balowi charytatywnemu można było wesprzeć m.in. Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczego w Lidzbarku Warmińskim, szkołę podstawową w Kłębowie, Dom Dziecka w Ornecie czy niepubliczną szkołę w Krekolach.
Zebrane datki przekazywane są także (w miarę potrzeby) na rehabilitacje osób potrzebujących i tak partia pomogła kiedyś znanemu i lubianemu gawędziarzowi Wincukowi, czyli Dominikowi Kuźniewiczowi i Wojciechowi Michańczykowi, a w piątek podczas balu bon na 2500 złotych otrzymał Józef Mika, malarz, rzeźbiarz i sportowiec, który zbiera na samochód, potrzebny mu do przewożenia roweru z ręcznym napędem.

Na imprezie pojawili się wytypowani przez dyrektorów pięciu szkół ponadgimnazjalnych powiatu najlepsi uczniowie. Kacper Bałasz, Piotr Maliszewski, Bartłomiej Semkiw, Sylwia Zych oraz Tomasz Kopcych otrzymali laptopy z rąk Jacka Protasa i Jana Harhaja.

Jeszcze przed balem w foyer można było obejrzeć przygotowane do licytacji gadżety. Pośród wystawionych przedmiotów było między innymi pióro marki Waterman i kalendarz z autografem europosła Jarosława Wałęsy i piłka z podpisem naszego znakomitego koszykarza Marcina Gortata. Europoseł Jerzy Buzek podarował zestaw płyt, Małgorzata Kidawa-Błońska, Wicemarszałek Sejmu, notes i długopis w etui, zaś rycinę z podobizną Czesława Miłosza wykonaną techniką stalorytniczą podarował europoseł Bogdan Zdrojewski. 
Dla mieszkańców Lidzbarka Warmińskiego, gdzie znajduje się zamek biskupów warmińskich, w którym powstały niemal wszystkie dzieła Księcia Poetów zapewne gratką była książka pt. "Kalendarz życia i twórczości Ignacego Krasickiego", podarowana na licytację przez marszałka województwa Gustawa Marka Brzezina.
W foyer nie brakowało dzieł sztuki. Wystawiono nie tylko obrazy ale też fotografie, np. wykonane ze szkła.

Największym zainteresowaniem gości cieszyły się ceramiczne spinki do mankietów i krawatu podarowane przez Przewodniczącego Parlamentu Europejskiego Donalda Tuska, które sprzedano za 2.800 złotych oraz pięknie wydana Konstytucja 3 Maja, którą od Prezydenta Bronisława Komorowskiego otrzymał i przekazał na licytację starosta lidzbarski Jan Harhaj (2.100 zł). Dobrą cenę uzyskało także pióro wieczne z pendrive'm, podarowane przez europosła Janusza Lewandowskiego (2.000 zł). 

— Zebraliśmy łącznie około 29.000 złotych — podsumował wstępnie Jan Harhaj. — Dochód tradycyjnie przeznaczymy na pomoc potrzebującym, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży z naszego powiatu.


fot. Ewa Lubińska
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages