Niedziela, 20 września 2020. Imieniny Eustachego, Faustyny, Renaty

Podsumowanie I semestru w Gimnazjum nr 1

2017-02-06 13:50:01 (ost. akt: 2017-02-10 15:04:50)
20 stycznia 2017 r. dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim Dorota Olszewska na apelu szkolnym przedstawiła wyniki pracy uczniów klas I-III w pierwszym semestrze

20 stycznia 2017 r. dyrektor Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim Dorota Olszewska na apelu szkolnym przedstawiła wyniki pracy uczniów klas I-III w pierwszym semestrze

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Zakończenie I semestru to dobry czas na podsumowanie półrocznej pracy. Dlatego też 20 stycznia 2017 r. dyrektor Gimnazjum nr 1 Dorota Olszewska na apelu szkolnym przedstawiła wyniki pracy uczniów klas I-III.

I tak najwyższą średnią uzyskała klasa I b - 3,54, drugi wynik klasa III a - 3,53, natomiast trzecie miejsce zajęła klasa II b ze średnią 3,50. Pozostałe oddziały uzyskały nieco niższe noty.

Gromkimi brawami gimnazjaliści i nauczyciele nagrodzili pracowitych i zdolnych uczniów,
których było 16. Celujące wyniki osiągnęli: Wiktoria Rutkowska, Szymon Katkowski, Jan Skrobut, Patrycja Iwańska, Katarzyna Molsztak, Katarzyna Górecka, Marcin Jabłoński, Anna Radke, Wiktoria Kościeniewicz, Cezary Kużmowicz, natomiast bardzo dobre: Mirella Jaworska, Julia Niewiadomska, Barbara Kabała, Katarzyna Mielnik, Natalia Szadziun i Tomasz Obuchowski.

Na wyróżnienie zasłużyli również żacy, którzy nie opuścili ani jednego dnia w szkole, czyli z frekwencją 100 %. Są to: Maja Pieczywek (po raz kolejny), Marcin Jabłoński, Marta Krajewska, Agata Tomaszewska, Klaudia Maciąg, Wiktoria Kościeniewicz, Justyna Olkowska oraz Kamil Majcher.

Wśród klas najwyższą frekwencję miała klasa Ia - 93%, tuż za nią klasy I b i II b - 90 %.

Na apelu doceniona też została Mirella Jaworska, uczennica utalentowana plastycznie, która wykonała ilustrację do bajki I.Krasickiego na konkurs zorganizowany przez Oranżerię Kultury. Praca Mirelli została umieszczona w wydawnictwie pokonkursowym pt. „Słowem malowane”.

Choć celem podsumowania było przyjrzenie się przede wszystkim wynikom w nauce, nie sposób nie wspomnieć o licznych sukcesach uczniów w wielu dziedzinach: poezji - Alicja Oborska - laureatka konkursu recytatorskiego św.Jana Pawła II, krasomówstwa - Julia Niewiadomska - laureatka wojewódzkiego konkursu oraz nagrodzona na Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym, literackim - Misja książka - (autorki książki) Paulina Kellner, Aleksandra Dąbrowska i Wiktoria Partas, sportowym - II miejsce w powiecie w piłce koszowej dziewcząt, sukcesy w piłce nożnej chłopców, oratorskim - III miejsce w województwie na III Festiwalu Sztuki Czytania - Wiktoria Krzepkowska, Alicja Oborska, Wiktoria Partas.

W konkursach przedmiotowych do etapów wojewódzkich zakwalifikowali się do tej pory uczniowie z następujących dyscyplin: jęz.polski - Wiktoria Rutkowska, jęz.angielski - Mirella Jaworska, Tomasz Obuchowski.

Po raz kolejny w szkole zorganizowane zostały otrzęsiny, wymiana młodzieży polsko-niemieckiej, zbiórka żywności, mikołajki, dyskoteki, wycieczki i inne wydarzenia.

Na zakończenie nie sposób nie wspomnieć, iż na sukcesy uczniów składają się: ich własna, sumienna praca, gorliwość i pomoc nauczycieli oraz nadzór rodziców. Przy takim zaangażowaniu osiąga się wyniki.

Mamy nadzieję, że bilans stanie się motywacją do lepszej pracy dla całej braci szkolnej.

Iwona Podolecka-Flont

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages