LUKS Warmia zdominowała rywali

2017-01-17 09:45:05(ost. akt: 2017-01-17 10:32:39)

Autor zdjęcia: Materiały LUKS Warmia

Lidzbarscy i kiwiccy zapaśnicy przywieźli z Karolewa 20 medali, w tym jeden dla najlepszego klubu, podczas II. Rzutu Ligi Międzyszkolnej w Zapasach w Stylu Klasycznym.
Turniej odbył się w sobotę, 14 stycznia. Świetny start mają za sobą lidzbarscy zapaśnicy, którzy nie dali szans rywalom i zdobyli drużynowo pierwsze miejsce na 10 startujących klubów, przywożąc aż 20 medali. Podopieczni Artura Wangina, Grzegorza Krajzy i Pawła Wasilewskiego kolejny raz pokazali, że zapasy w naszym mieście są na bardzo wysokim poziomie.

Złote medale w swoich kategoriach zdobyli: Wiktoria Trawińska, Olgierd Borzyński, Cyprian Kowalik, Dawid Kapuściński, Rafał Wangin, Bartosz Sobolewski i Dawid Potasznik. Brązowe medale wywalczyli: Marta Machowicz, Oliwia Wolańska i Hubert Parzych. Brązowe medale zdobyli: Aleksandra Bartczak, Teodor Sadowski, Norbert Welc, Jakub Urmanowicz, Kacper Dowejko, Oliwier Wieczorek, Filip Żyła, Konrad Ponczkowski i Krzysztof Adamkiewicz.

Duży wkład w wygraną w turnieju mają zapaśnicy-uczniowie Szkoły Podstawowej w Kiwitach. Część zawodników trenuje w ramach zajęć Młodzieżowego Domu Kultury.