Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Termy stały się gwiazdą regionu

2017-01-10 12:00:00 (ost. akt: 2017-01-10 14:54:27)
Wanda Kwietniewska, zespół Vox, Andrzej Krzywy oraz Majka Jeżowska wspólnie zaśpiewał "Szczęśliwej drogi, już czas"

Wanda Kwietniewska, zespół Vox, Andrzej Krzywy oraz Majka Jeżowska wspólnie zaśpiewał "Szczęśliwej drogi, już czas"

Autor zdjęcia: Misztalphotography

Termy Warmińskie mają rok. I stały się już wielką atrakcja regionu, bo w ubiegłym roku obiekt odwiedziło 320 tys. gości. Więcej turystów przyciągają do nas rocznie tylko Pola Grunwaldzkie.

Sceptycy dawali im rok, optymiści trzymali kciuki, wierząc w sukces Term Warmińskich jako wielkiej atrakcji regionu. Po roku działalności term tych pierwszych dużo mniej. Obiekt przyciąga coraz większą rzeszę gości, a rok zamknął dodatnim wynikiem.
7 stycznia minął rok od oficjalnego otwarcia Term Warmińskich.

Z tej okazji odbył się Bal Term, na którym bawiło się około 200 osób, w tym politycy, samorządowcy, przedsiębiorcy i aktorzy. Bal rozpoczął się efektownym pokazem laserów. Kto nie widział, nic straconego, ponieważ nie był to ostatni bal w termach.

— Chcemy, by Bal Term z Gwiazdami stał się cykliczną, coroczną imprezą w Termach Warmińskich — mówi Elżbieta Lendo, prezes spółki Condohotels Management, która zarządza termami. — A bal z gwiazdami, ponieważ termy to taka gwiazda na warmińsko-mazurskim rynku turystycznym.

I to coraz jaśniejsza. Z dnia na dzień przybywa gości odwiedzających obiekt, coraz częściej o termach na Warmii mówi się jako o modnym, ciekawym miejscu, w którym warto bywać. W pierwszym roku działalności term obiekt odwiedziło 320 tys. osób. Więcej turystów przyciągają do regionu w ciągu roku jedynie Pola Grunwaldzkie.

Bal dynamicznym i porywającym występem otworzyła Wanda Kwietniewska. Tego wieczoru na scenie wystąpili również: zespół Vox, Andrzej Krzywy oraz Majka Jeżowska. Gwiazdy swój ponad trzygodzinny występ zakończyły wspólną piosenką "Szczęśliwej drogi, już czas".

Pod koniec października ubiegłego roku Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim podpisało umowę ze spółką Condohotels Management z Ostródy na prowadzenie Term Warmińskich. Umowa została zawarta na 10 lat.

— Coraz więcej gości odwiedza termy, powstały nowe miejsca pracy, bezrobocie w powiecie spadło — podkreśla Jan Harhaj, starosta lidzbarski. — To pokazuje, że taki obiekt był potrzebny w regionie. Co ważne, nasz samorząd nie dokłada ani złotówki do utrzymania term.

Termy Warmińskie to jedyny taki obiekt w północnej Polsce o nowoczesnej architekturze, z wieloma atrakcjami. Jest tu kompleks basenów m.in. basen pływacki, basen dla dzieci, basen wyposażony w wodospad i grotę oraz zewnętrzna „dzika rzeka” o długości 120 m. Są też baseny służące zdrowiu: witalny, solankowy, źródlany, hipertermiczny. Są sauny i oczywiście strefę wellness, a w niej szereg gabinetów. A dla aktywnych dodatkowo wysokościowy ogród linowy, korty tenisowe, ścianka wspinaczkowa, boisko wielofunkcyjne. Termy mają też ofertę dla całych rodzin. Z myślą o nich powstała wioska wakacyjna, czyli 33 domki szeregowe, plac dla dzieci, tereny zielone.

Elżbieta Lendo, prezes spółki Condohotels Management
Bal Term
am

Fot. Misztalphotography

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Atram #2157266 | 80.87.*.* 11 sty 2017 12:48

  "Gwiazdy" chyba dopłaciły, żeby wystąpić :D

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. anonim do "~Aaa tam cicho byc ..." #2157051 | 213.5.*.* 11 sty 2017 08:09

  1. Coraz więcej to znaczy w każdym kolejnym miesiącu więcej gości niż w poprzednim jest(pewnie o to im chodziło), a jak w rzeczywistości nie wiadomo. 2. Jeśli chodzi o wynik dodatni to nie ma szans aby zostało już sporządzone sprawozdanie finansowe za rok ubiegły bo upłynęło zbyt mało czasu. I jak ktoś chce poczytać sprawozdanie jak powstanie to musi udać się do KRS w Olsztynie i tam za darmo można obejrzeć, poczytać i sfotografować sprawozdanie finansowe. Sprawozdanie finansowe nie stanowi tajemnicy przedsiębiorstwa. Ja korzystałem z jednego ze sprawozdań lidzbarskich firm przy pisaniu pracy magisterskiej. 3. I oczywiście że to impreza zamknięta była, bo poco ma się tam plebs(według "śmietanki") kręcić. I chwalenie się czymś niedostępnym dla publiki to żenada. Niejedna osoba chciałaby znaleźć się tam i posłuchać obecnych piosenkarzy celebrytów, ale musiała się obejść smakiem. 4.Taką ilość gość zawdzięczamy temu że wysyłają obowiązkowo dzieci ze szkół za nasze pieniądze. Bo musieli znaleźć sposób żeby dofinansowywać termy. A wiele dzieci i nastolatków nie lubi pływać, albo zwyczajnie na ma ochoty chodzić na termy. Poza tym zamiast płacić od ilości dzieci po wizycie to miasto(lub powiat bo nie wiek kto płaci) płaci z góry i jak ktoś nie pójdzie to kasa idzie w błoto. 5. Może jest 100 (niewiem) ale są jeszcze umowy zlecenia i ponad dwudziestu stażystów, których termy dostały bez problemu, a inne firmy w LW jakoś nie mogą otrzymać stażysty. 6. Racja bo liczba prywatnych gości, tych z wejściówkami i uczniami przymuszanymi to może by taka liczba wyszła. 7. O tym nic nie wiem bo tam jeszcze nie byłem i jakoś nie mam ochoty być

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. trol warminski #2156890 | 79.185.*.* 10 sty 2017 21:27

   A woda jak tam , nie zamarza ?

   Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Aaa tam cicho byc .... #2156742 | 195.136.*.* 10 sty 2017 18:34

    To teraz troszkę dziegciu, bez słodzenia. 1. Co to znaczy "Obiekt przyciąga coraz większą rzeszę gości " może jakieś porównanie np. października 2016 do października 2017 roku ;)? , nierealne.... 2. "wynik dodatni ";) , a można jakies sprawozdanie, bilans czy tak na słowo ... ? ! 3. Ze zdjęć dostępnych na jednym z profili społecznościowych widać, że na tym balu bawiła się w zdecydowanej większości "smietanka" POpierająca powstanie tego obiektu jak i sam obiekt ! 4 Miasto i Powiat pakują w termy grubo ponad 200tys zł rocznie w postaci wejściówek na termy dla uczniów , plus do tego: rata kredytu... , darmowi praktykanci.... , "sowicie " płatne staże z PUP....., chojnie przyznana spora ulga podatkowa.... , wynagrodzenie byłego w-ce burmistrza, a teraz kierownika w termach.... ! 5. W termach pracuje jedynie ok 40- 50 osób ?(wg byłego burmistrza miało być ok 100), a ile ma umowe na stałe.... ? 6. 320tyś gości czy może wejściówek pani prezes, bo to zmienia diametralnie postać rzeczy ? 7. O problemach z ratownikami i bezpieczeństwie oraz informacji, gdzie dokładnie znajduje się woda termalna w tym obiekcie, to już inna głębsza historia ...!

    Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Agnieszka #2156595 | 81.190.*.* 10 sty 2017 16:02

    Moze niech jeszcze w Lidzbarku zrobia strefe "uzdrowiskowa" ....to juz bedzie wariatkowo pelna geba.

    Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages