Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Może chcesz zamienić mieszkanie?

2017-01-05 09:00:00 (ost. akt: 2017-01-05 11:19:39)
Urząd Miasta Lidzbark Warmiński

Urząd Miasta Lidzbark Warmiński

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

W Lidzbarku Warmińskim a dokładniej w Referacie Gospodarki Komunalnej i Inwestycji Urzędu Miasta funkcjonuje baza zamiany mieszkań. Jeśli chce się zamienić mieszkanie na mniejsze lub większe, można się do niej wpisać.

Baza zamiany mieszkań działa na zasadzie skrzynki kontaktowej, umożliwiającej przekazywanie informacji pomiędzy osobami, które wyrażą chęć zamiany zajmowanego lokalu na inny. Tworzona jest na podstawie zgłoszeń umieszczanych na stronie internetowej urzędu.

Korzystanie z bazy zamiany mieszkań jest bezpłatne i zapewnia dostęp do szczegółowych danych (wielkość mieszkania, wyposażenie i stan techniczny lokalu, adres, opłaty czynszowe) ewentualnych kontrahentów zamiany. Ogłoszenie umieszczane jest przez okres 1 roku od daty złożenia wniosku.

Trzeba jednak pamiętać, że zgłoszenie o umieszczenie w bazie zamiany mieszkań nie jest równoznaczne ze złożeniem wniosku o zamianę. Czynności związane z zamianą lokalu są wszczynane przez urząd miasta dopiero po złożeniu przez zainteresowanych najemców wniosków o zamianę.

Warto wiedzieć, że urząd pośredniczy przy przeprowadzeniu dobrowolnej zamiany, w przypadku gdy co najmniej jeden z kontrahentów jest najemcą lokalu znajdującego się w zasobie gminnym.

Z Bazy Zamiany mieszkań mogą skorzystać szczególnie osoby mające zadłużone lokale komunalne lub które utraciły tytuł prawny wskutek zadłużenia za opłaty związane z korzystaniem z lokalu i posiadają prawomocny wyrok eksmisyjny z przyznaniem prawa do lokalu socjalnego.

W przypadku chęci skorzystania ze wspomnianej bazy należy wypełnić druk oferty dostępny na stronie internetowej lub w Referacie Gospodarki Komunalnej i Inwestycji ( ul. Świętochowskiego 14 pok. 206 – II piętro budynku Urzędu Miasta).

Wszelkich dodatkowych informacji udziela Referat Gospodarki Komunalnej i Inwestycji nr tel. 89 767 85 20.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. najemca #2154679 | 213.5.*.* 8 sty 2017 16:22

  A można zamienić strych na luksusowy lokal ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. pomoc #2154278 | 195.136.*.* 8 sty 2017 08:57

  "Czas Zmina" gratulacje pomysłu i wdrożenia !

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages