Wtorek, 22 maja 2018. Imieniny Emila, Neleny, Romy

Jeżeli problemy niszczą chęć i radość życia, należy to zmienić

2016-12-30 11:01:46 (ost. akt: 2016-12-30 11:24:11) Artykuł sponsorowany

Rozmowa z psycholog Danutą Czerniewską – Maluchnik prowadzącą gabinet psychologiczny „Psychotest”.

Danuta Czerniewska-Maluchnik - Psycholog, (absolwentka Uniwersytetu SWPS w Warszawie o/Sopot), psycholog transportu i bezpieczeństwa ruchu drogowego (absolwentka Uniwersytetu Gdańskiego). Posiada uprawnienia pedagogiczne(Wyższa Szkoła Informatyki i Zarządzania). Ukończyła I i II stopień Krótkoterminowej Terapii w akredytowanej szkole Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów Terapii Skoncentrowanej na Rozwiązaniach.

Specjalizuje się w pracy z parą. Obecnie jest w trakcie certyfikacji w zakresie Terapii Par w Instytucie Psychologii Zdrowia w Warszawie. Swój warsztat pracy doskonaliła w służbie penitencjarnej i Szpitalu Psychiatrycznym w Gdańsku. Pracowała z młodzieżą jako psycholog w szkole gimnazjalnej.

Oprócz tego dokształca się poprzez ciągłe uczestnictwo w szkoleniach, sympozjach i konferencjach dla psychiatrów i psychologów. Prowadzi warsztaty i szkolenia.

Czym kieruje się Pani w swojej pracy i na co mogą liczyć odwiedzający Panią pacjenci?


- Metoda mojej pracy charakteryzuje się eklektyzmem- łącząc wiele nurtów terapeutycznych (terapii krótkoterminowej, systemowego, poznawczo – behawioralnego), dostosowuję się do indywidualnych potrzeb pacjenta. Staram się pomagać w procesie pracy nad sobą, który zmierza w kierunku zrozumienia siebie, doprowadzając do zmiany dotychczasowych nawyków w postaci schematów myślenia i zachowania.

Dzięki temu pacjent ma możliwość wglądu we własne możliwości, zasoby, dotąd niezauważane. Celem mojej pracy jest zatem stwarzanie możliwości świadomego samorozwoju na drodze pokonywania problemów i podwyższania jakości życia. W kontakcie z pacjentem kieruję się etyką, zapewniając atmosferę wzajemnego zaufania.

Prowadzi Pani Pracownię Psychologiczną, w której wykonywane są między innymi z ramienia Marszałka Województwa badania dla kierowców podwyższających swoje kwalifikacje, przedłużających uprawnienia, czy z innych powodów skierowanych na badania psychologiczne np. przez lekarzy. Coś ponadto?

- Wykonuję także badania osób, wykonujących zawody wymagające szczególnej sprawności psychomotorycznej, głównie na potrzeby Medycyny Pracy: operatorów maszyn, koparek, wózków widłowych, prac na wysokości itp.

Moja Pracownia wyposażona jest w nowoczesny sprzęt do pomiaru zdolności psychomotorycznych, w ciemnię, duży zakres innych narzędzi psychologicznych co pozwala mi na dokładną i rzetelną diagnozę przyszłego, bezpiecznego kierowcy.

Pracownia jest usytuowana w miejscu bardzo dostępnym (centrum), a jednocześnie zapewniającym komfortowy spokój w czasie badania, natomiast prosty, ciepły wystrój pomieszczeń do terapii daje „fajny klimat terapeutyczny”.

A co z osobami-kierowcami, którym towarzyszą rożnego rodzaju lęki ?

- Osoby te, także znajdą u mnie pomoc. Jako psycholog transportu pracuję z osobami, które z powodu lęku egzaminacyjnego nie mogą uzyskać prawa jazdy. Wówczas pracujemy poznawczo –behawioralnie.

Często też odwiedzają mój gabinet osoby cierpiące z powodu traumy po wypadku komunikacyjnym. Wzmożony lęk u takiej osoby powoduje dużą trudność w funkcjonowaniu jako samodzielny kierowca a nawet pasażer.

W tych przypadkach zazwyczaj wystarcza 4-5 spotkań w gabinecie psychologa i następuje powrót do równowagi, co pozwala ponownie prawidłowo funkcjonować.

Często ludzie potrzebują pomocy żeby zrozumieć co złego dzieje się w ich związku. Czy takie pary także uzyskają u Pani pomoc?

- Jak najbardziej, prowadzę terapię par. W niektórych przypadkach uzasadniona jest praca dwóch terapeutów, to tak zwana jednoczesna praca dwa na dwa. Terapia par jest wskazana kiedy pojawiają się problemy w związku, nastąpiła zdrada, trudne rozstanie czy też któreś z partnerów czuje samotność lub zagrożenie utraty więzi.

Prowadzę też terapię całych rodzin, pomagam przezwyciężyć problemy wychowawcze, nerwice, depresję, fobie, lęki. Warto zasięgnąć porady psychologa w kryzysowych chwilach życia takich jak żałoba, lub inna strata.

Osoby przechodzące wypalenie zawodowe oraz szukające doradztwa zawodowego znajdą u mnie pomoc w postaci wiedzy na temat własnych zasobów i kompetencji, których do tej pory nie doceniali w sobie. Taka świadomość ułatwia zmiany na lepsze.

Zakres Pani działalności jest naprawdę szeroki…

Tak, oprócz tego prowadzę szkolenia i różnego rodzaju warsztaty.

Pamiętaj. Pracownia Psychologiczna, to miejsce, w którym przy pełnej dyskrecji, zrozumieniu, życzliwości, otrzymasz pomoc w rozwiązywaniu problemów osobistych i rodzinnych. Nieważne, czy są to nieudane związki, trudne relacje z rówieśnikami, rodzicami, dziećmi, samotność, zaburzenia odżywiania.

Jeżeli problemy niszczą chęć i radość życia można i powinno się to zmienić.

Pracownia Psychologiczna PSYCHOTEST
Danuta Czerniewska – Maluchnik
Psycholog Transportu Nr Rej.5.2015
Plac Wolności 9, 11-100 Lidzbark Warmiński
Rejestracja telefoniczna: tel.509-298-693-, 512-379-846
e-mail: danutamaluchnik@hotmail.com

Polub nas na Facebooku:

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages