Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Nie tylko grzeczny, ale też skuteczny

2016-12-29 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-29 17:29:11)
podpisanie umowy

podpisanie umowy

Autor zdjęcia: archiwum um

O burmistrzu Lidzbarka Warmińskiego Jacku Wiśniowskim mówi się w mieście, że jest niezwykle uprzejmy i grzeczny, jak się okazuje - także skuteczny. Dzisiaj, 29 grudnia 2016 roku podpisał umowy na 13, 5 mln zł, które przeznaczone zostaną na projekty ważne dla rozwoju miasta, a w najbliższej perspektywie kolejno pozyskane środki przeznaczone zostaną na remonty dróg miejskich i powiatowych na terenie Lidzbarka Warmińskiego oraz budowę parkingu.

Do tej pory Jacek Wiśniowski pozyskał z Urzędu Marszałkowskiego 3 mln 600 tys. zł dofinansowania na obecnie wykonywane inwestycje drogowe.

Dzisiaj nastąpiła finalizacja działań rozpoczętych w roku 2015, kiedy to Lidzbark Warmiński zabezpieczył największą z miast Cittaslow alokację środków na kolejne inwestycje.

Jacek Wiśniowski Burmistrz Lidzbarka Warmińskiego, podpisał pierwsze, a zarazem jedne z wiodących umów w ramach Ponadlokalnego programu rewitalizacji miast Cittaslow Województwa Warmińsko-Mazurskiego na kluczowe dla rozwoju i najbardziej kosztowne projekty — modernizację amfiteatru miejskiego wraz z zapleczem (kwota dofinansowania 8 583 926, 03 zł, wartość projektu 10 207 676, 17 zł) i budowę bulwaru nad Łyną (kwota dofinansowania 4 942 097, 67 zł, wartość projektu 6 108 643, 75 zł).

— Oprócz umów z Lidzbarkiem Warmińskim marszałek Gustaw Marek Brzezin podpisał jeszcze 22 inne umowy — informuje Jacek Wiśniowski. — Dofinansowanie, jakie po wielu staraniach, przyznano naszemu miastu, stanowiło 1/3 kwoty wszystkich dzisiaj rozdysponowanych środków finansowych. Wiosna zatem już teraz zapowiada się niezwykle pracowicie – ruszy realizacja wielu inwestycji, w tym dwóch, które niewątpliwie staną się wizytówką Lidzbarka Warmińskiego, a także drogowych, mi.in. przebudowa ulicy Astronomów, Słonecznej, Krasickiego oraz Warszawskiej oraz budowy parkingu.

Jutro burmistrz Lidzbarka Warmińskiego podpisze następne cztery preumowy na kolejne ważne projekty.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (15) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Agnieszka #2146696 | 89.228.*.* 31 gru 2016 09:38

  PO to syf i dno.

  Ocena komentarza: warty uwagi (10) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Andrzej #2146309 | 217.153.*.* 30 gru 2016 17:11

   Domatorze, nie było nigdy burmistrza Warsa. Kasjan ma rację negatywnie oceniając kompetencje obecnego burmistrza. Charakteryzuje go przede wszystkim ogromne "parcie na szkło" w lokalnym wydaniu. Jednocześnie wystarczy porozmawiać z ludźmi którzy z nim mają do czynienia w sprawach zawodowych, by usłyszeć jakim jest ignorantem. A jego wystąpienia publiczne to, mimo dwuletniej praktyki występowania przed ludźmi, pokaz językowych błędów - nawet dzieciaki w gimnazjum pytają się nauczycieli czemu burmistrz robi takie błędy językowe. Nie oznacza to, że nie wygra kolejnych wyborów (swój chłop, da się lubić) - przede wszystkim zależy to od tego czy będzie jakiś inny kandydat, który poza propagandą da odrobinę nadziei na choć minimalną jakość merytoryczną. Obecna kadencja to czas dla miasta stracony.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

   1. nie kasowac #2146246 | 195.136.*.* 30 gru 2016 15:49

    Hasło wyborcze z przed dwóch lat byłego burmistrza "A.W Gwarancją dalszego rozwoju naszego miasta" koń by się uśmiał !

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. domator #2146221 | 83.9.*.* 30 gru 2016 15:10

    Kasjan ty barani łbie, ślepy jesteś czy nie dowidzisz. W artykule jest wyraźnie napisane że ponowne starania o dofinansowanie rozpoczęły się w 2015 r. Zdaje się że burmistrzem obecnej kadencji jest p. Wiśniowski a nie p. Wars. Bądźmy obiektywni. Byłemu burmistrzowi rzeczywiście dużo udało się zrobić, ale on był burmistrzem 8 lat i wspierali go obecny poseł p. Protas który był w tym czasie marszałkiem woj. Warm Mazur.i to on dzielił kasą i to jemu powinniśmy dziękować bo dziś lidzbark wygląda pięknie. Obecny starosta p. Harhaj również go wspierał i również pomagał pozyskiwać środki na realizację zadań publicznych. Szczerze mówiąc to najbardziej trzeba podziękować mieszkańcom za to że otworzyli oczy . Natomiast wybory pokazały kto jest ok. Obiektywnie poseł Protas ok. bo dziś jest posłem. Obiektywnie p. Harhaj ok. bo dzisiaj znowu jest starostą. No i BURMISTRZ nie, nie p. Wars tylko p. Wiśniowski. Szanowni państwo dajmy szansę na działanie przecież minęło dopiero dwa lata, przy wyborach ocenimy. Krytykować każdy może ale merytorycznie, a nie tylko dlatego że jest inny burmistrz. Trzeba się cieszyć że L W się rozwija i nie ważne kto jest burmistrzem.

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

    1. Piecia #2145912 | 195.136.*.* 30 gru 2016 08:39

     Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Ktoś się napracowal przez te noc z majstrowaniem IP;) W krótkim czasie z kilkunastu plusów W komentarzu zrobiło się kilkanaście minusów !;)Niespotykane "czary " na tym portalu

    Pokaż wszystkie komentarze (15)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages