Wtorek, 22 października 2019. Imieniny Haliszki, Lody, Przybysłąwa

Przedstawiamy kandydatów na Sportowca i Trenera Roku

2016-12-29 12:00:00 (ost. akt: 2016-12-29 15:48:55)

Autor zdjęcia: Archiwum GO

Ruszamy z plebiscytem w którym wybierzecie sportowca, trenera, drużynę i najważniejsze wydarzenie sportowe minionego roku. Głosować będzie można za pomocą kuponów, które będziemy publikować w Gazecie Lidzbarskiej. Dziś przedstawiamy nominowanych w dwóch pierwszych kategoriach.

Kandydaci na Sportowca Roku
Mateusz Baliński - jest członkiem Stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark, jeżdżącym w drużynie Kellys Team Polska. Mateusz jest aktualnym wicemistrzem Polski Enduro MTB w kategorii Elita. Tytuł ten zdobył w dniu 8 października 2016 r. Ma na swoim koncie wiele ogólnopolskich sukcesów.
Lidia Juchniewicz – urodzona w Lidzbarku Warmińskim w 1981 roku, pracuje i trenuje w Warszawie, pod okiem jednego z czołowych triathlonistów w Polsce Łukasza Kalaszczyńskiego. Biegaczka, a przede wszystkim triathlonistka. W roku 2016 największym sukcesem było zdobycie 1 miejsca w kategorii wiekowej K35-39 podczas Mistrzostw Polski dystans 1/2 IronMan Triathlon w Sierakowie. Dużym sukcesem było także 5 miejsce w kategorii wiekowej K35-39 podczas Mistrzostw Europy European Triathlon Union na dystansie IronMan (3,8/180/42) w Poznaniu. Wielokrotnie brała udział w biegach ulicznych na terenie Lidzbarka Warmińskiego zajmując wysokie miejsca.
Krzysztof Karkowski – junior młodszy, zawodnik Sekcji Lekkoatletycznej LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński. Uczeń Liceum Ogólnokształcącego w Lidzbarku Warmińskim. Uprawia lekkoatletykę od 3,5 roku, podstawową konkurencją jest skok wzwyż – rekord życiowy -206 cm. Jest członkiem kadry narodowej juniorów. Sukcesy: II miejsce na Mistrzostwach Polski Młodzików – Zielona Góra, 2014 r., III miejsce na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych – Toruń, 2015 r., III miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (MP juniorów młodszych), Łódź, 2015 r., VIII miejsce na XIII Olimpijskim Festiwalu Młodzieży Europy, Tbilisi (Gruzja), 2015 r., I miejsce – Mistrz Polski – na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, Spała, 2016 r., II miejsce na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży (MP juniorów młodszych), Wrocław, 2016 r.
Piotr Wiśniewski - ur. 7 listopada 1995 r. w Lidzbarku Warmińskim. Trenuje zapasy od 2005 roku. Jego kariera obfituje w liczne sukcesy. Zdobył m.in. złoty medal Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Zapasach w Stylu Klasycznym w kategorii wagowej do 80 kg, Poznań.
Kolejne trofea: brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Zapasach Celtyckich (Backhold-Francja) oraz brązowy medal w Mistrzostwach Europy w Zapasach Celtyckich (Gouren-Francja).
Marcin Szczepański - zawodnik Moto-Klubu Lidzbark Warmiński jest zwycięzcą Pucharu Polski 2016 w klasie MXB. Ponadto obronił tytuł z 2015 roku i drugi raz z rzędu został Mistrzem Strefy Północnej.


Kandydaci na Trenera RokuKrzysztof Jaszczyk – od 6 lat pracuje jako trener w Sekcji Lekkoatletycznej LUKS „Warmia”. Nauczyciel Gimnazjum Nr 2 w Lidzbarku Warmińskim. Wychowawca Mistrzów Polski z 2016 roku; Krzysztofa Karkowskiego i Rafała Krawczyka oraz czołowego zawodnika w kraju Marcina Jankowskiego (skok wzwyż). Reprezentanci LUKS „Warmia” przez niego trenowani, zajęli na tegorocznej Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w lekkiej atletyce we Wrocławiu, znakomite 12 miejsce w klasyfikacji medalowej, na ponad 200 sklasyfikowanych klubów, najlepszy z klubów reprezentujących nasze województwo.Marek Olszewski – urodzony w Lidzbarku Warmińskim, absolwent AWF Gdańsk, nauczyciel, trener lekkiej atletyki i zawodnik. Od roku 2012 prowadzi bezpłatne treningi biegowe BiegamBoLubię. W roku 2016 pełnił rolę koordynatora podczas organizacji PKO Biegu Charytatywnego oraz SportGeneracji w Lidzbarku Warmińskim z ramienia Fundacji Wychowanie Przez Sport. Marek Olszewski daje trenerski przykład także, jako uczestnik biegów masowych, bierze udział w biegach na 10 km, półmaratonach, maratonach oraz triathlonach razem ze swoimi podopiecznymi. Może także poszczycić się osiągnięciami na arenach lekkoatletycznych Mistrzostw Polski Weteranów, zdobywca kilkudziesięciu medalowych tytułów w zawodach halowych i letnich w konkurencjach: 60m/110m/400m bieg przez płotki, skok w dal, skok wzwyż, 400m. Uczestnik Halowych Mistrzostw Europy Weteranów w Toruniu, pięciobój, bieg przez płotki, brązowy medalista sztafety reprezentacji Polski M45 4x200m.
Przemysław Stępniewski - wychowanek lidzbarskiej Polonii, a obecnie zawodnik i trener grup młodzieżowych klubu. Praca z dziećmi i młodzieżą to dla niego priorytet. Po pięciu latach treningów w tym roku zdobył z drużyną 2 miejsce w województwie kategorii wiekowej trampkarz, co jest dużym sukcesem. Trener wyzwala dobre emocje, jego kreatywność pozwala w sposób zdecydowany zmotywować zawodników do rywalizacji sportowej. Jest mediatorem na linii dziecko-rodzic, dziecko-szkoła. Ważnym czynnikiem jest wyciąganie odpowiednich wniosków po zaistniałych porażkach.
Artur Wangin – urodzony w Lidzbarku Warmińskim. W 2005 roku uzyskał tytuł magistra wychowania fizycznego w Olsztyńskiej Szkole Wyższej. Tytuł trenera II klasy zapasów uzyskał na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie, tytuł instruktora i sędziego sumo zdobył na Akademii Wychowania Fizycznego w Gorzowie Wielkopolskim. Z sekcją zapaśniczą „LUKS'' Warmia Lidzbark Warmiński związany od 1985 r. – przed wielu laty jako zawodnik, a od 2003 roku jako trener. Nauczyciel wychowania fizycznego w Zespole Szkół Zawodowych. Od wielu lat współpracuje z Młodzieżowym Domem Kultury w Lidzbarku Warmińskim, Okręgowym Związkiem Zapaśniczym, Ośrodkiem Sportu i Rekreacji i Szkołą Mistrzostwa Sportowego w Chełmie.
Dariusz Wojczulanis - instruktor strzelectwa sportowego. Prowadzi treningi strzeleckie z młodzieżą i dorosłymi (Koła Strzeleckie LOK im. gen. Tokarzewskiego i "Warmiak"), przygotowuje zawodników do startów w zawodach miejskich, powiatowych, wojewódzkich, ogólnopolskich. Oprócz w/w sukcesów prowadzeni przez niego zawodnicy zajęli także: 4. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Wieloboju Obronnym w klasyfikacji generalnej, 2. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Wieloboju Obronnym w strzelaniu dziewcząt drużynowo, 1. miejsce w Ogólnopolskich Zawodach w Wieloboju Obronnym w strzelaniu dziewcząt indywidualnie, a także wiele czołowych miejsc w zawodach niższej rangi.


Regulamin plebiscytu

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages