Nadal zbieramy nakrętki dla chorych dzieci

2016-12-21 09:00:00(ost. akt: 2016-12-21 10:53:36)
Zbieramy jedynie nakrętki od napojów. Prosimy nie wkładać plastikowych opakowań po lekach, pojemników po słodyczach itp.

Zbieramy jedynie nakrętki od napojów. Prosimy nie wkładać plastikowych opakowań po lekach, pojemników po słodyczach itp.

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Chłopcy z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego wspierani przez Gazetę Lidzbarską nadal zbierają nakrętki na rzecz chorych dzieci z powiatu lidzbarskiego. Akcja "Zakręcona nakrętka" trwa od kilku lat i do tej pory udało się pomóc kilkorgu dzieciom.
Jak do tej pory w ramach akcji największą pomoc od mieszkańców powiatu lidzbarskiego otrzymała Sara Bornikowska, której kilka lat temu można było wykupić serię zabiegów rehabilitacyjnych w Centrum Rozwoju i Pomocy Psychologiczno-Pedagogicznej "PAX" w Bartoszycach.

Kolejnym obdarowanym dzieckiem był Mateusz Myślewski, któremu dołożyliście państwo pieniądze do zakupu nowego wózka inwalidzkiego.

Drugi Mateusz - Kamrat, otrzymał inhalator.

Wszystkie wymienione dzieci są mieszkańcami Lidzbarka Warmińskiego. Kolejne środki z akcji są przeznaczane na pomoc rodzeństwu Anicie i Damianowi Zaniewskim z Kraszewa, na których konto, które założyła im Fundacja "Przyszłość dla Dzieci", już wpłynęły pierwsze pieniądze.

Przypomnijmy. Anita i Damian są rodzeństwem i oboje posiadają orzeczenia o niepełnosprawności. Anita ma obustronny głęboki niedosłuch. W lewym uchu dziewczynka nosi aparat słuchowy, natomiast w prawym ma wszczepiony implant ślimakowy i nosi procesor mowy. Co trzy miesiące Anitka musi jeździć na kontrole do Międzynarodowego Instytutu Słuchu w Kajetanach pod Warszawą. Jest rehabilitowana przez surdologopedę, psychologa, surdopsychologa. Rehabilitacja słuchu i mowy powoli przynosi efekty. Dodatkowym schorzeniem Anitki jest wada postawy. W związku z tym musi być dodatkowo rehabilitowana przez fizykoterapię metodą SI.

Jej brat Damian ma wrodzoną wadę serca. Miał zaledwie roczek, kiedy przeszedł poważną operację w Centrum Zdrowia Dziecka. Od 2003 r. regularnie musi pojawiać się w Warszawie na kontrolach i trzy, cztery razy w roku spotykać się z kardiologiem w Olsztynie. Dodatkowo u chłopca zdiagnozowano niedoczynność tarczycy i pozostaje pod stała kontrolą poradni endokrynologicznej w Szpitalu Dziecięcym w Olsztynie.

Plastikowe nakrętki zbierane są przez MOW (Młodzieżowy Ośrodek Wychowawczy im. Marii Grzegorzewskiej, 11-100 Lidzbark Warmiński, ul. Leśna 15, Tel./fax: (89) 767-27-94, e-mail: mow.lw@wp.pl), ale można je przynosić lub przywozić także do naszej redakcji w Lidzbarku Warmińskim, ul. Milewicza 5, tel. 89 767 00 19, e-mail: lidzbarkw@gazetaolsztynska.pl.

Ważne: zbieramy jedynie nakrętki od napojów. Prosimy nie wkładać plastikowych opakowań po lekach, pojemników po słodyczach itp.

Do tematu wrócimy.

Pomóc może nawet najdrobniejsza kwota

Fundacja Przyszłość dla Dzieci
21 1240 1590 1111 0010 2531 7517
z dopiskiem Anita i Damian Zaniewscy

Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5