Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Mistrzowie czytania

2016-12-19 15:23:40 (ost. akt: 2016-12-19 15:41:35)

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Realizując ideę propagowania kultury języka polskiego jako naczelnej wartości dziedzictwa kulturowego i tożsamości narodowej, w bibliotece Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim 14 listopada po raz kolejny przeprowadzony został Szkolny Festiwal Sztuki Pięknego Czytania.

Uczestnicy konkursu, uczniowie klas I - III aktywnie włączyli się w przygotowania, a wiec najpierw w poszukiwania repertuaru: wertowania fragmentów interesujących, intrygujących tekstów, które zachęcą słuchaczy do sięgnięcia po książkę - prozę, dramat czy wiersz.

Następnym etapem było przygotowanie do sugestywnego przeczytania tekstu. Bez rekwizytów, charakteryzacji, podkładu muzycznego trudno jest oddać "ducha" lektury. Teatralna wizja czytania przy stoliku okazała się jednak bardzo interesująca, a dzięki sugestywnemu operowaniu przez czytających głosem słuchacze mogli przenieść się w inną rzeczywistość.

Jury złożone z polonistek szkolnych wyłoniło zwycięzców. I miejsce zajęły uczennice klasy 3 b, działające w aktywie bibliotecznym, zapalone czytelniczki literatury klasycznej i młodzieżowej, przedstawiające fragment opowiadania pt." Gwiazda Betlejemska" - Wiktoria Partas, Alicja Oborska, Wiktoria Krzepkowska przygotowywane przez p.I. Podolecką-Flont.

II miejsce wywalczyły również wyrazistą sceną z dramatu "Balladyna"- Alicja Oborska, Wiktoria Partas. III miejsce zajęli uczniowie p.S. Gnat z klasy 1 b prezentujący zabawny fragment opowiadania " Nasz włoski przewodnik" - Eryk Topczewski, Piotr Topolnicki, Mateusz Mićko, Kewin Osipowicz.

Następnym etapem był udział w konkursie wojewódzkim - III Festiwalu Sztuki Czytania w Dobrym Mieście. 24 listopada 2016 r. uczniowie Gimnazjum nr 1 udali się pod opieką p.Marioli Rutkowskiej do Centrum Kulturalno-Bilbliotecznego, by wysłuchać różnorodnego repertuaru i przedstawić własny.

Wypadli bardzo dobrze i zebrali szereg pochwał. Laureatki konkursu szkolnego natomiast za sugestywny przekaz, ciekawy repertuar oraz urok osobisty nagrodzone zostały III miejscem.

Gratulujemy dziewczętom oraz życzymy sukcesów wszystkim reprezentantom szkoły.

Iwona Podolecka-Flont

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages