Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Rodzinne kolędowanie i zimowe propozycje Oranżerii Kultury

2016-12-19 12:54:56 (ost. akt: 2016-12-19 12:58:29)

Autor zdjęcia: Zofia Puszcz

W sobotę 10 grudnia Oranżeria Kultury zaprosiła wszystkich chętnych na żywą lekcję muzyki. Spotkanie poprowadziła znana już lidzbarskiej publiczności Ania Broda – wokalistka, autorka tekstów, kompozytorka, mistrzyni gry na cymbałach wileńskich. Niedawno mieliśmy przyjemność gościć ją na koncercie będącym premierą najnowszej płyty „Thousand Lakes”.

Adwent to czas, w którym warto nieco zwolnić tempo i znaleźć chwilę na spotkanie z najbliższymi, by przygotować się do nadchodzących świąt. Można to zrobić na przykład podczas wspólnego kolędowania.

Oranżeria Kultury do wspólnego śpiewania zaprosiła całe rodziny, lecz głównymi bohaterami były dzieci, które z wielką żywiołowością reagowały na muzykę. Najmłodsi wyposażeni w instrumenty perkusyjne radośnie wtórowali głosom wypełniającym zabytkowy budynek Oranżerii.

Dzieci mogły także obejrzeć i dowiedzieć się nieco więcej o rzadko spotykanych instrumentach, jak np. kalimba czy drumla. Ania Broda zaproponowała kolędnikom nietypowy repertuar. Zamiast znanych wszystkim klasycznych kolęd, w przygotowanym śpiewniku znalazły się tradycyjne, lecz często zapomniane melodie - również te pochodzące z tradycji warmińskich.

Kolędowanie to nie jedyna propozycja świąteczna Oranżerii Kultury.

21 grudnia o godz 18.30 odbędzie się spotkanie pt. Kolęda warmińska bazujące na twórczości Marii Zientary – Malewskiej.

28 grudnia kolejna edycja z serii „Ludzie Kartki Piszą”, na którą zapraszamy o godz. 16.00 - dzieci, od godz. 18.00 - młodzież i dorosłych.

Zapraszamy także na zajęcia edukacyjne „Zima na Warmii i Mazurach” opowiadających o tradycjach i zwyczajach regionu związanych z nadchodzącymi świętami oraz zajęcia kreatywno-literackie „Co powiedziałyby zwierzęta, gdyby mówiły językiem I. Krasickiego?”

Zapisy i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl lub 517 262 146
fot. Zofia Puszcz

Oranżeria Kultury


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Katarzyna #2139391 | 37.47.*.* 20 gru 2016 00:14

    Bardzo fajne spotkanie. Super prowadząca Ania Broda. Dziękuję.

    Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages