Piątek, 16 listopada 2018. Imieniny Edmunda, Marii, Marka

Twoje światła – Twoje bezpieczeństwo

2016-12-07 14:14:19 (ost. akt: 2016-12-07 14:42:17)

Pod takim hasłem w całej Polsce rozpoczęła się akcja, która ma za zadanie uzmysłowienie kierowcom, jak ważne jest prawidłowe oświetlenie pojazdu.

W okresie jesienno - zimowym prawidłowe oświetlenie pojazdów nabiera szczególnego znaczenia. Niesprzyjająca kierowcom i pieszym aura, opady śniegu, mgły i bardzo szybko zapadający zmrok ograniczają widoczność. W takich warunkach niebagatelną rolę odgrywa oświetlenie pojazdu.

Zasięg pola oświetlonego przez reflektory, zwłaszcza przy użyciu świateł mijania, determinuje ich stan techniczny oraz właściwe ustawienie ich wysokości, prawidłowy rozkład granicy światła i cienia a także natężenie emitowanego światła. Każda usterka może skutkować niedostatecznym oświetleniem drogi albo przeciwnie - niesprawnymi światłami można oślepić nadjeżdżających z naprzeciwka.

Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji wraz ze wszystkimi komendami wojewódzkimi policji przy współpracy Instytutu Transportu Samochodowego, Polskiej Izby Stacji Kontroli Pojazdów, operatora komunikatora Yanosik oraz blisko dwustu stacji diagnostycznych na terenie całego kraju rozpoczęło kampanię pod hasłem „Twoje światła- twoje bezpieczeństwo”.

Głównym celem tej inicjatywy jest promowanie zasady „ widzieć i być widocznym” oraz zwrócenie uwagi na występujące w okresie jesienno - zimowym zagrożenia, które niesie za sobą niesprawne lub nieprawidłowe oświetlenie pojazdu.

Bezpłatna kontrola i regulacja świateł

Podczas kampanii na wybranych stacjach diagnostycznych kierowcy będą mogli skorzystać z bezpłatnej kontroli i regulacji oświetlenia pojazdu. 10 i 17 grudnia - w dwie kolejne soboty diagności sprawdzą i wyregulują oświetlenie.

W powiecie lidzbarskim są dwa takie punkty:

-Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Firma Handlowo – Usługowa Pan Grzegorz Kabała – Lidzbark Warmiński ul. Olsztyńska 6a

-Okręgowa Stacja Kontroli Pojazdów Kogowski Auto Centrum 11-130 Orneta ul. Gdańska 23Policjanci drogówki aktywnie włączą się w akcję. Przez najbliższe tygodnie funkcjonariusze będą czujnie przyglądać się oświetleniu pojazdów. Policjanci będą zwracać uwagę na pojazdy z niesprawnym lub niezgodnym z warunkami technicznymi oświetleniem oraz wyciągać konsekwencje przewidziane prawem.

Jeśli oświetlenie pojazdu nie odpowiada warunkom technicznym policjant zatrzyma dowód rejestracyjny i skieruje auto na dodatkowe badania techniczne.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ja #2131502 | 81.163.*.* 9 gru 2016 17:51

  Tez tam jeżdżę i jestem zadowolona :)

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Adi #2129407 | 195.136.*.* 7 gru 2016 19:05

  W Ornecie tez maja odpowiedni sprzęt.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. KIEROWCA #2129344 | 5.172.*.* 7 gru 2016 17:33

  Bardzo fajna akcja, popieram. Byłem na tej stacji, pan diagnosta widoczny na zdjęciu bardzo uprzejmy, zdiagnozował mi usterkę w aucie w 5 min. Wcześniej byłem w trzech warsztatach gdzie każdy mi wciskał że tak ma być.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sołtys #2129140 | 31.0.*.* 7 gru 2016 15:13

   To mi się podoba. Brawo.

   Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. tto #2129126 | 83.9.*.* 7 gru 2016 14:53

   JA latam na HIDach z allegro i wale wszystkim po oczach , ale przynajmniej mam dorgę porządnie oświetloną. Polecam wszystkim bo bezpieczeńtwo chyba najważniejsze tak?

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages