Piątek, 10 lipca 2020. Imieniny Filipa, Sylwany, Witalisa

Słowem malowane – ogólnopolski konkurs plastyczny

2016-11-28 17:01:07 (ost. akt: 2016-12-02 13:39:33)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

427 prac z 34 placówek - 51 osób nagrodzonych i wyróżnionych w 6 kategoriach – 23 bajki zilustrowane - „Ptaszki w klatce” najpopularniejsze. W sobotę, 26 listopada w Oranżerii Kultury w Lidzbarku Warmińskim uroczyście zakończono 2. edycję Konkursu Plastycznego „Słowem Malowane”.

Tegoroczny konkurs realizowano pod hasłem „Ignacy Krasicki” i zadaniem uczestników było przedstawienie plastycznej interpretacji jednego z utworów Księcia Poetów Polskich, Ignacego Krasickiego.

Na konkurs wpłynęło 427 prac z 34 placówek w kraju, m. in. z Jasła, Zielonej Góry, Szczecina, Zamościa i Łomży, a także Dubiecka - miejsca narodzin Ignacego Krasickiego. Najliczniejszą grupę stanowiły szkoły i placówki z powiatu lidzbarskiego. Komisja w składzie: Magdalena Martusewicz, Małgorzata Jackiewicz-Garniec, Adam Brodowski i Anna Puszcz wyłoniła 51 prac w 6 kategoriach: przedszkola, szkoły podstawowe klasy I-III i VI, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne, szkoły i placówki specjalne oraz licea plastyczne. Nie było to zadanie łatwe, chociaż dające mnóstwo radości i uznania dla wszystkich uczestników konkursu.

Ogólny poziom konkursu uznano za wysoki, doceniono pomysłową interpretację utworów Ignacego Krasickiego i różnorodność użytych technik plastycznych oraz kreatywne wykonanie prac. Za inwencję twórczą wyróżnić można przedszkola, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne oraz licea plastyczne. Szkoły i placówki specjalne zwracają uwagę techniką i dokładnością wykonania.

Konkurs był dofinansowany ze Środków Programu „Działaj Lokalnie IX” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce i Lokalną Grupę Działania „Warmiński Zakątek”.

A który utwór „wygrał plebiscyt popularności” w twórczości biskupa warmińskiego? Otóż „Ptaszki w klatce”, które z należytym szacunkiem odczytał członek jury - Adam Brodowski, wnioski pokonkursowe przedstawiła Małgorzata Jackiewicz-Garniec, a całość poprowadziła dyrektor Miejskiej Biblioteki Pedagogicznej Anna Puszcz.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages