Czwartek, 21 listopada 2019. Imieniny Janusza, Marii, Reginy

Oni mają Wielkie Serca

2016-11-23 10:00:00 (ost. akt: 2016-11-23 14:31:35)
Dyrektor ZOZ Agnieszka Lasowa odebrała dyplom Wielkiego Serca z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina

Dyrektor ZOZ Agnieszka Lasowa odebrała dyplom Wielkiego Serca z rąk marszałka Gustawa Marka Brzezina

Autor zdjęcia: Grzegorz Czykwin

Dwie nasze placówki Służby Zdrowia — lidzbarski szpital i przychodnia w Pilniku znalazły się w regionalnej czołówce plebiscytu Wielkie Serca. Uroczyste ogłoszenie wyników odbyło się w poniedziałek, w olsztyńskim zamku.

Szpital Powiatowy w Lidzbarku Warmińskim zajął drugie w województwie miejsce w kategorii szpitale. Pokonał go jedynie Wojewódzki Specjalistyczny Szpital Dziecięcy w Olsztynie.

— Niezmiernie mi miło, że praca naszego całego zespołu została doceniona — mówi Agnieszka Lasowa, dyrektor lidzbarskiego Zespołu Opieki Zdrowotnej. — Oczywiście największą dla nas nagrodą jest zadowolony pacjent, a fakt, że czytelnicy Gazety Olsztyńskiej zgłosili nas do tego plebiscytu i że otrzymaliśmy tak wiele głosów, o tym świadczy. Bardzo dziękuję za wszystkie oddane na nas głosy. To, że znaleźliśmy się na drugim miejscu plebiscytu w swojej kategorii obliguje nas do jeszcze lepszej pracy.

Obecna placówka Zespołu Opieki Zdrowotnej w Lidzbarku Warmińskim powstała w 1904 roku, więc od ponad stu lat otacza opieką mieszkańców tego regionu.
W skład struktury Zespołu Opieki Zdrowotnej wchodzi wspomniany Szpital Powiatowy im. Marii Skłodowskiej-Curie, kory jest jej filarem, Przychodnia Rejonowa z poradniami specjalistycznymi w Lidzbarku Warmińskim oraz Przychodnią Rejonową Specjalistyczną w Ornecie.

W strukturze samego szpitala znajdują się między innymi oddziały: chorób wewnętrznych, chirurgiczny ogólny, ginekologiczny, pediatryczny oraz Izba przyjęć szpitala a także laboratorium analityczne.

Drugim laureatem z powiatu lidzbarskiego jest Centrum Zdrowia NZOZ Twój Partner w Pilniku, który także zajął drugie miejsce w swojej kategorii.

Przychodnia, mimo że znajduje się poza miastem, cieszy się dużym zainteresowaniem pacjentów. Jest młoda, bo powstała w 2002 roku. W 2010 jej budynek został rozbudowany. Twój Partner oczywiście zapewnia podstawową opiekę zdrowotną — przyjmują więc interniści i pediatrzy, ale są też takie gabinety jak: leczenia wad postawy dzieci i młodzieży, poradnia preluksacyjna i logopedyczna.

W budynku przyjmują też lekarze w ramach prywatnych praktyk lekarskich: ginekolog, laryngolog, ortopeda, neurolog i chirurg. Jest też pracownia rehabilitacyjna oraz gabinet kosmetyczny a także apteka.
Organizatorem plebiscytu była Gazeta Olsztyńska i Dziennik Elbląski.


Sylwia Malinowska odebrała dyplom Wielkiego Serca dla Centrum Zdrowia NZOZ Twój Partner

Sylwia Malinowska 9druga z lewej) odebrała dyplom Wielkiego Serca dla Centrum Zdrowia NZOZ Twój Partner
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages