Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

O inwestycjach z mieszkańcami i przedsiębiorcami2016-11-17 12:00:00 (ost. akt: 2016-11-17 14:54:22)
 Warmińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców gościło burmistrza na swoim comiesięcznym spotkaniu

Warmińskie Stowarzyszenie Przedsiębiorców gościło burmistrza na swoim comiesięcznym spotkaniu

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Październik był miesiącem spotkań burmistrza Jacka Wiśniowskiego z mieszkańcami, a początek listopada czasem kiedy spotkał się on też z przedsiębiorcami. Włodarz przede wszystkim przedstawił prezentacje, w której zobrazowano planowane inwestycje w mieście.— Głównym źródłem naszej działalności inwestycyjnej na przyszłe lata jest Ponadlokalny Program Rewitalizacji Miast Citta Slow — mówił burmistrz Wiśniowski do zebranych w Hotelu Górecki członków Warmińskiego Stowarzyszenia Przedsiębiorców. — Jednym z pierwszych projektów, do których zostały podpisane preumowy jest amfiteatr.


Włodarz miasta wspominał o napotkanych trudnościach związanych z tą inwestycją, a właściwie z pomysłem zadaszenia widowni lidzbarskiego amfiteatru.


— Przedstawiliśmy Wojewódzkiemu Konserwatorowi Zabytków kilkanaście rozwiązań technicznych, dotyczących zadaszenia całości lub chociażby części widowni, lecz żaden z projektów nie został zaakceptowany — wyjaśniał. — Jedynym argumentem konserwatora było to, że zadaszenie przysłoni bryłę zamku.Amfiteatr w 2018 rokuAmfiteatr po rozbudowie ma mieć 2.250 miejsc dla widzów. Obok stanie kamienica, w której artyści będą mieli zaplecze np. garderoby. W tym budynku mają też być pomieszczenia na warsztaty, w których będą powstawały kostiumy ludowe i historyczne. Inwestycja ma się rozpocząć wiosną przyszłego roku a zakończyć w drugim lub trzecim kwartale 2018.


Burmistrz wspomniał też o pomyśle na suchą fosę pod murami miasta. Ma to być miejsce do wypoczynku a stojący nieopodal pustostan (za hotelikiem) zostanie wyremontowany i ma w nim powstać ośrodek aktywizacji dla młodych ludzi, a w nim między innymi sale konferencyjne i szkoleniowe.Park uzdrowiskowy nad SymsarnąKolejnymi tematami omawianymi przez włodarza Lidzbarka Warmińskiego był planowany park uzdrowiskowy w Dolinie Symsarny, a w nim np. zespół kinezyterapii, ścieżka sensoryczna, mała architektura, na który miasto może dostać do 85% dofinansowania z UE oraz bulwar nad Łyną, gdzie planowane są: ścieżki dydaktyczne, plac zabaw z urządzeniami nawiązującymi do miast - członków Citta Slow, siłownia, stoły do gry w szachy itp. oraz dwie fontanny oraz scena i widownia plenerowa (przy LDK), gdzie będzie można organizować kameralne imprezy i projekcie letniego kina.

Miejsce to ma być dodatkowo zadrzewione i objęte nowym oświetleniem oraz monitoringiem.


Podobne miejsce do wypoczynku całych rodzin planowane jest w okolicach Domu Weselnego "Afrodyta". Mają tam powstać ścieżki dydaktyczne, przystań kajakowa — objęte monitoringiem. Planowana jest także naprawa mostku. Centrum rowerowe na dworcu PKPBurmistrz Jacek Wiśniowski wspomniał również o przejęciu przez miasto budynku po dworcu PKP, gdzie niedawno uruchomiono poczekalnię dla podróżnych. Przypomniał, że planowane jest w tym miejscu Centrum Rowerowe a w nim między innymi: hostel, mała gastronomia (bar szybkiej obsługi lub kawiarnia), warsztat naprawy rowerów, przechowalnia jednośladów i wypożyczalnia. 


— Chcemy to miejsce połączyć z biegnącą nieopodal ścieżką rowerową Green Velo — mówił. — Szukamy na ten cel funduszy zewnętrznych. 
Nie wiadomo jeszcze, kto miałby prowadzić wspomniane centrum - spółka miasta, czy też podmiot zewnętrzny.Remonty ulic i budowy WTBSJacek Wiśniowski wymienił też ulice, które w najbliższych latach mają być remontowane i przypomniał te, które były w tym roku odnawiane.

— W ciągu roku wykonaliśmy dodatkowo ponad 44 ważnych komunikacyjnie i społecznie prac remontowych w różnych częściach miasta, z pomocą pracowników robót publicznych i z wykorzystaniem materiałów rozbiórkowych — opowiadał.

Planowane są prace (wspólnie z powiatem) na ulicach: Astronomów i Warszawskiej, Słonecznej, Krasickiego, gdzie nieopodal cmentarza ma powstać parking.


Burmistrz wspomniał także o Warmińskim Towarzystwie Budownictwa Społecznego, które w tym roku roku rozpocznie budowę dwóch domów przy ul. Polnej.

Powstaną tam dwa budynki a w nich 44 mieszkania.

Włodarz poruszył też temat budowy parkingu przy ul. Olsztyńskiej w pobliżu pierwszej jednostki wojskowej, co spotkało się z aprobatą.

Mieszkańcy i przedsiębiorcy mieli dużo pytań związanych z planami włodarzy miasta. Sporo emocji wywołały między innymi remonty ulic i chodników i parkingów. Dyskutowano na przykład o miejscach parkingowych w centrum miasta, głównie przy Placu Wolności. Padł między innymi pomysł stworzenia w tym miejscu płatnej strefy parkowania.

lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. tubylek #2116841 | 88.156.*.* 20 lis 2016 15:31

  w tym miescie odkad nastal nowy burmistrz nic sie nie dzieje , zadnych znaczacych inwestycji w miescie tylko co czytam ciagle calowanie w d... mieszkancow LW zeby mnie wybrali na nastepna kadencje taka jest polityka nowego burmistrza ,, po pierwsze nie szkodzic sobie ,, wszystkie obecne inwestycje zostaly zapoczatkowane za poprzedniej wladzy - burmistrz porazka dla miasta

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ORNECKA 14 #2115125 | 213.5.*.* 17 lis 2016 22:26

  DZIEKUJEMY ZA POLBRUK NA DRODZE PRZY UL, ORNECKIEJ... POMSTA DO NIEBA!!! JAKIŚ IDIOTA ZABRAŁ KILKA MIEJSC PARKINGOWY (NIBY WG. PROJEKTU), ROZEBRALI DOBRY CHODNIK I POŁOŻYLI NOWY O 20CM SZERSZY !!!! A JAK CHODNIKA W STRONĘ MIASTA NIE MA TAK NIE MA!!! I PRZEZ 100 M Z OSIEDLA TRZEBA DALEJ IŚĆ ULICĄ PO KTÓREJ JEŹDZĄ AUTA!!! BURMISTRZU CZY TY NIE WIDZISZ CO TU SIE ODPIE.... ??? PRZYJEDZ, ZOBACZ.... TAKIE REMONTY TO NA WSIACH NIE PRZYSTOI ROBIĆ!!!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. oo #2115031 | 195.136.*.* 17 lis 2016 20:21

  droga nA ASTRO PILNA OD ZARAZ

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages