Październik z Uniwersytetem Trzeciego Wieku

2016-11-18 09:00:00(ost. akt: 2016-11-18 09:17:49)
Jerzy Jasłowski złożył rezygnację ze swojej 10 – letniej funkcji prezesa UTW. Został prezesem honorowym Fot. materiały UTW

Jerzy Jasłowski złożył rezygnację ze swojej 10 – letniej funkcji prezesa UTW. Został prezesem honorowym Fot. materiały UTW

Autor zdjęcia: archiwum

Rozpoczął się nowy rok akademicki Uniwersytetu Trzeciego Wieku w Lidzbarku Warmińskim. Zgodnie z nowym planem pracy wkroczyliśmy w kolejny etap działalności – drugie dziesięciolecie. Na bazie dotychczasowego składu zarządu, powołano nowych członków.
Dotychczasowy prezes UTW p. Jerzy Jasłowski złożył rezygnację ze swojej 10 – letniej funkcji. Za swoją pracę i zaangażowanie na rzecz seniorów otrzymał pamiątkowy dyplom i album. Pozostał PREZESEM HONOROWYM Uniwersytetu Trzeciego Wieku Stowarzyszenia Przyjaciół Ziemi Lidzbarskiej.

Zabierając głos, Pan Jerzy przypomniał historię tworzenia się tej uczelni sprzed 10-ciu laty, jej początki i działanie. Wyraził uznanie dla naszej koordynatorki, opiekunki p. Jolanta Adamczyk za przyjęcie seniorów w mury LDK-u, wielkie zaangażowanie i serce.
Dotychczasowy Zarząd UTW został poszerzony o kolejnych członków. Nowym prezesem została Pani Barbara Michalak. Czeka ją dużo pracy i zadań realizowanych na rzecz ludzi Trzeciego Wieku, dla których takie uniwersytety jak lidzbarski, są miejscem kreatywnego, wszechstronnego rozwoju.

W skład nowego Zarządu UTW weszli:
Sekretarze: Stanisława Golec, Danuta Mucha
Skarbnik – Romualda Zakrzewska
Członkowie Zarządu: Ryta Popławska, Wanda Gostomska, Teresa Lipska, Aleksander Szybko, Marceli Szafranowicz.

Każdy z członków Zarządu otrzymał odpowiedni przydział zadań.

Ponieważ rozpoczął się sezon grzewczy, w związku z tym zwiększyło się niebezpieczeństwo zatruć dwutlenkiem węgla, spotkali się z nami strażacy z Powiatowej Państwowej Komendy Staży Pożarnej.

Młodszy kapitan Jednostki Ratownictwa Gaśniczego p. Tomasz Gowkielewicz poprzez prezentację multimedialną i słowną zobrazował nam zagrożenie, jakie niesie ze sobą ten „cichy zabójca". Pouczył o sposobach uniknięcia tych niebezpieczeństw.

Z kolei młodszy aspirant Damian Stankiewicz, starszy ratownik medyczny, przeszkolił nas w sposobach ratowania osób w przypadkach utraty przytomności, zasłabnięć.

Słuchacze UTW poprzez prelekcję filmu „WOŁYŃ” zapoznali się z historią tragicznych wydarzeń rozgrywających się na Południowych Kresach Wschodnich w latach 1943-1945.

Przed nami dużo pracy, spotkań, nauki, i nowych artystycznych wyzwań.

Stanisława Golec

UTW LW
UTW LW


Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna



2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5