Poniedziałek, 23 lipca 2018. Imieniny Sławy, Sławosza, Żelisławy

Harcerska Akcja Znicz

2016-11-10 13:17:18 (ost. akt: 2016-11-10 15:26:05)

Harcerze podobnie jak co roku od kilku lat zorganizowali Harcerską Akcję Znicz poprzedzającą listopadowe obchody Wszystkich Świętych.

W ramach swoich działań młodzi ludzie byli widoczni na cmentarzach w Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Lubominie i Rogóżu, gdzie harcerskie patrole porządkowały zaniedbane mogiły, udało się uprzątnąć prawie tysiąc grobów, a na większości zapalono symboliczny znicz.

Druhny i druhowie pamiętali też o swoich kolegach i koleżankach, którzy odeszli na wieczną wartę składając na ich grobach wieńce w ramach akcji „Pamiętamy”.

W dniu 1 listopada harcerze ze środowiska Orneta wsparli służby mundurowe w zabezpieczeniu medycznym oraz koordynowaniu działania parkingów wokół orneckich nekropolii. Pomimo złych warunków atmosferycznych dwudziestu harcerzy pomagało policji i straży miejskiej, co stało się już tradycją współpracy.

Podczas wszystkich działań harcerze pokazali swoje przywiązanie do wartości i służbę, którą pełnią w ramach Związku Harcerstwa Polskiego.

Michał Ludkiewicz
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: HufiecOrneta

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages