Sobota, 19 października 2019. Imieniny Michaliny, Michała, Piotra

Powstało Lidzbarskie Kotulisko

2016-11-09 12:24:57 (ost. akt: 2016-11-09 12:30:04)
W Lidzbarku też przydałyby się takie budki. Od lewej: Kasia Chmielewska oraz Katarzyna Banasiak-Flont

W Lidzbarku też przydałyby się takie budki. Od lewej: Kasia Chmielewska oraz Katarzyna Banasiak-Flont

Autor zdjęcia: Mariusz Majdak

"Jesteśmy grupą ludzi o wielkich sercach, która w natłoku codziennych trosk nie jest obojętna na los kotów" - tak w mediach społecznościowych opisują siebie lidzbarczanki, które powołały do życia organizację Lidzbarskie Kotulisko.

Grupa powstała na początku października 2016 roku i zamierza zadbać o koty wolno bytujące oraz bezdomne przebywające na terenie Lidzbarka Warmińskiego. Tworzy je siedem kobiet w różnym wieku: Alexandra Mercer, Katarzyna Chmielewska, Katarzyna Banasiak-Flont, Iwona Stepnowska, Grażyna Sawicz, Elżbieta i Ada Rodzewicz. Każda z pań już wcześniej pomagała zwierzakom na własną rękę, jednak doszły do wniosku, że lepiej połączyć siły i działać pod wspólnym szyldem jako Lidzbarskie Kotulisko.

- Pewnego dnia przechodząc obok Złotego Rogu, zauważyłam sporo kotów, dorosłych jak i małych - opowiada Alexandra Mercer. - Po rozmowie z panią, która tam pracuje zdecydowałam, że zwierzaki potrzebują pomocy. W kilka osób zebrałyśmy się i postanowiłyśmy, że nie jest nam obojętny los ulicznych kotów w naszym mieście.

Choć Kotulisko działa od niedawna, ma już za sobą kilka sterylizacji z funduszy miasta, akcje z dokarmianiem i leczeniem kotów z własnej kieszeni. Ostatnio udało się wyłapać kocią rodzinkę przy ulicy Leśnej i przygotować do adopcji mamę z maluchami.

Grupa założyła fanpage Lidzbarskie Kotulisko, poprzez który komunikuje się z mieszkańcami w kwestii kotów oraz publikuje zdjęcia z podejmowanych akcji. W tym fotografie kociaków, które pilnie potrzebują domów stałych.

- Dzięki mocy mediów społecznościowych informacja o podjętej inicjatywie szybko rozeszła się w świat - mówi Katarzyna Chmielewska. - Otrzymałyśmy sporo karmy od dobrych ludzi, za co serdecznie dziękujemy. Nasza grupa jest otwarta, zapraszamy do pomocy wszystkich, którym koci los nie jest obojętny. A nie ukrywamy, że nam samym nie jest łatwo. Przydaliby się też wolontariusze, którzy pomogliby przy dokarmianiu i wyłapywaniu kotek na sterylizację.

W planach Lidzbarskiego Kotuliska jest także chęć postawienia kilku kocich budek z myślą o dzikich kotach, którym ciężko będzie przetrwać zimę. Grupa w przyszłości planuje też cykl spotkań edukacyjny na temat kotów.

- Chciałybyśmy, aby los lidzbarskich kotów uległ znacznej poprawie - mówi Katarzyna Banasiak-Flont. - Myślę, że dzięki zaangażowaniu dobrych ludzi, polepszymy byt niejednego mruczka. Kto wie, może w przyszłości uda nam się pomóc także innym bezdomnym zwierzętom, ale na to potrzeba funduszy i formalizacji grupy, nad którą powoli pracujemy.

DO

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. bzzz #2124631 | 188.146.*.* 1 gru 2016 09:59

  I co, istnieje jeszcze Lidzbarskie Kotulisko, czy....ta szumnie zapowiadana akcja może już się zakończyła? Trzeba oamiętać, że aby osiągnąć cel trzeba być cierpliwym i konsekwentnym!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. psowiscko #2115977 | 82.177.*.* 19 lis 2016 08:16

  lubię koty, wolę psy, smaczniejsze

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. aaa #2113096 | 37.128.*.* 15 lis 2016 14:47

  Dodam jeszcze , że koty są cudowne i warto mieć je w domu. Ja mam 3 .

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. aaa #2113095 | 37.128.*.* 15 lis 2016 14:45

  Wreszcie dobre wiadomości, że są ludzie którzy kochaja zwierzeta. Niestety jestem z Braniewa i nasze zwierzaki maja okropne warunki w tym niby schronisku. Władze Braniewa bierzcie przykłady z innych miast i wspierajcie takie osoby w ich działaniach

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. kola #2111513 | 217.99.*.* 12 lis 2016 19:50

  wielki szacunek dla Was drogie Panie,

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (28)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages