Niedziela, 24 czerwca 2018. Imieniny Danuty, Jana, Janiny

Wystawa "Dwa Oblicza" w Niemczech

2016-11-09 10:11:25 (ost. akt: 2016-11-09 14:39:03)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Inauguracyjna wystawa „Lidzbark Warmiński – Dwa oblicza – od przeszłości do teraźniejszości – w słowie i obrazie” gości obecnie w Niemczech. Do 2 grudnia tego roku można ją oglądać w Meppen, we foyer budynku siedziby starostwa powiatu Emsland – partnera powiatu lidzbarskiego. Później wystawa pojedzie do Werlte – miasta partnerskiego Lidzbarka Warmińskiego.

Na uroczystości otwarcia w Meppen obecni byli m.in. przedstawiciele samorządu regionu Emsland, przedstawiciele związku zrzeszającego byłych mieszkańców dawnego Heilsberga, a także delegacja Lidzbarka Warmińskiego. Ze strony polskiej starosta powiatu lidzbarskiego Jan Harhaj, członek zarządu powiatu Janusz Mucha oraz Anna Puszcz i Izabela Treutle – członkinie zespołu projektowego realizującego prezentowaną wystawę.

Projekt powstał jako oddolna inicjatywa mieszkanek i miłośniczek Lidzbarka Warmińskiego, które postanowiły przybliżyć lidzbarczanom historię ich Małej Ojczyzny. Punktem wyjściowym do działań były stare zdjęcia i karty pocztowe z kolekcji Eugeniusza Borodija, na podstawie których wykonano współczesne sesje fotograficzne i ułożono trasy wycieczek z przewodnikiem. Projekt realizowany było około roku w dwóch etapach. W działaniach wzięło udział ponad 400 modeli-wolontariuszy, blisko 300 osób było uczestnikami wycieczek. Efektem finalnym jest prezentowana wystawa składająca się z 24 plansz oraz seria pocztówek. Projekt został zrealizowany dzięki środkom z funduszu mikrodotacji FIO i dzięki "Studiu Martin" Mariusza Gumana.

Prezentacja wystawy w zaprzyjaźnionych z Lidzbarkiem miastach jest jednym z elementów współpracy kulturalnej i edukacyjnej obu krajów i regionów. Mamy nadzieję, że stanie się inspiracją do kolejnych wspólnych działań. Wycieczki prowadzące szlakiem miejsc prezentowanych na wystawie, weszły także na stałe do kalendarza propozycji działań edukacyjnych Oranżerii Kultury.

Chętnych na poznanie Lidzbarka Warmińskiego i jego historii serdecznie zapraszamy na wspólną podróż. Bezpłatne zapisy i informacje: oranzeria@lidzbarkw.pl lub tel.517 262 146

Oranżeria KulturyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages