Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Jan Harhaj starostą na TAK

2016-11-02 08:00:00 (ost. akt: 2016-11-02 09:00:00)
Podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki dwóch prestiżowych plebiscytów. Na zdjęciu między innymi laureaci plebiscytu "Tak czy nie dla władzy"

Podczas uroczystej gali ogłoszono wyniki dwóch prestiżowych plebiscytów. Na zdjęciu między innymi laureaci plebiscytu "Tak czy nie dla władzy"

Autor zdjęcia: archiwum

Starosta Lidzbarski Jan Harhaj jest laureatem pierwszego miejsca w prestiżowym plebiscycie Gazety Olsztyńskiej i Dziennika Elbląskiego. Gala rozdania statuetek odbyła się w ostatni piątek w filharmonii olsztyńskiej.

— Dziękuję za te głosy. Odbieram to jako wyraz aprobaty dla tego, co robimy — powiedział starosta lidzbarski po ogłoszeniu wyników plebiscytu. — Mamy trzy priorytety: oświata, zdrowie i drogi. Przed nami duże wyzwanie — modernizacja bloku operacyjnego w szpitalu. Poza tym cieszę się że udało nam się dostać dofinansowanie na drogi.

Statuetki starosta lidzbarski jednak sam nie odebrał, bo w tym czasie przebywał w zaprzyjaźnionym Emsland w Niemczech. Na gali reprezentował go Jarosław Kogut, wicestarosta.

Gazeta Olsztyńska i Dziennik Elbląski podczas uroczystej gali ogłosiła wyniki dwóch prestiżowych plebiscytów - "Inwestycja Roku 2015" oraz "Tak czy nie dla władzy".

Ten drugi plebiscyt odbywał się na dwóch "poziomach" powiatowym i regionalnym. Ocenialiście państwo drogą esemesów pracę: radnych, wójtów, starostów, i burmistrzów.

Niestety, żaden z naszych wójtów, burmistrzów i radnych nie uzyskał takiego wyniku, by zdobyć statuetkę. Z naszego powiatu jedynie starosta Jan Harhaj zdobył pierwsze miejsce i statuetkę "Tak dla władzy".

Nie jest to pierwsze zwycięstwo naszego starosty. W regionalnych plebiscytach od kilku lat zajmuje pierwsze miejsca, najpierw jako radny powiatowy, a później jako włodarz powiatu.

Warto wspomnieć innych laureatów pierwszych miejsc w regionie w swoich kategoriach: radny gminny - Marek Nowogrodzki z gminy Gietrzwałd, radny powiatowy - Barbara Kamińska z powiatu bartoszyckiego, radny wojewódzki - Marcin Kulasek, wójt - Łukasz Kaliś z gminy Banie Mazurskie, burmistrz — Józef Blank z Nowego MIasta Lubawskiego, radna miejska - Agnieszka Tańska z Nidzicy.

Na poziomie powiatu lidzbarskiego pierwsze miejsce w kategorii radny powiatowy zajął Robert Rozmysłowicz. Wśród radnych miejskich na pierwszym miejscu znalazł się Adam Brodowski, a wśród radnych gminnych najwięcej głosów na tak zdobył Andrzej Smukowski.

Żadnemu z wymienionych radnych nie udało się zdobyć lauru na poziomie regionalnym. Może uda się za rok.

Organizatorzy gali ogłosili też wyniki bardzo ważnego plebiscytu "Inwestycja roku 2015". Plebiscyt odbywał się w pięciu kategoriach. W kategorii Społeczna odpowiedzialność biznesu pierwsze miejsce zdobyło Centrum Przemysłu Meblowego firmy Szynaka Meble.

W kategorii Inwestycje przyjazne środowisku wygrała Oczyszczalnia ścieków w Jędrychówku, a w kategorii Wykorzystanie środków unijnych Stacja wysokiego ciśnienia w Kaczym Bagnie.

Jako najlepszą Inwestycję w rozwój kultury i edukacji czytelnicy uznali boisko do gry w piłkę nożną na stadionie MOSiR w Ełku, a jako Inwestycję przyjazną rodzinie i mieszkańcom budowę pływalni Perła w Morągu.

Wręczono też nagrody specjalne. Pierwszą - statuetkę "Damy Biznesu" dla Aliny Szynaka, a drugą - Inwestycja roku 2015 według kapituły - Portowi śródlądowemu w Iławie.

Jan Harhaj zdobył statuetkę "Tak dla władzy" w kategorii starosta
Gala

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Stara Baba #2104083 | 213.5.*.* 2 lis 2016 17:01

  Coś mało komentarzy...czyżby ludzie się bali ? hehehehe

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Xxx #2103771 | 94.254.*.* 2 lis 2016 11:03

  Ma jakiś kompleks;)z kolei jak go stać to niech wysyła

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages