Cząstka po cząstce tworzę swój taniec

2016-10-30 13:26:20(ost. akt: 2016-11-03 09:34:05)
Amelia Rokicka wspaniale zaprezentowała się na III Ogólnopolskim Turnieju Solistów i Duetów "Mistrz Tańca" w Łebie

Amelia Rokicka wspaniale zaprezentowała się na III Ogólnopolskim Turnieju Solistów i Duetów "Mistrz Tańca" w Łebie

Amelia Rokicka - uczennica klasy Va Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Lidzbarku Warmińskim odniosła ogromny sukces w III Ogólnopolskim Turnieju Solistów i Duetów "Mistrz Tańca", który odbył się 22 października 2016 roku w Łebie.
Mała lidzbarczanka występowała solo w przedziale wiekowym 9-11 lat. Zajęła II miejsce w kategorii Hi - Hop, II miejsce w tańcu nowoczesnym oraz III miejsce w kategorii Jazz Dance i III miejsce w innych formach tańca. Jak na imprezę ogólnopolską, w której występuje kilkaset osób, to naprawdę wielkie wyróżnienie!
Turniej taneczny organizuje m.in. Agencja Artystyczna "Bravo" i Stowarzyszenie Przyjaciół Tańca Nowoczesnego.

Uczestnicy występują w 15 kategoriach tanecznych takich jak: Disco, Hip-Hop, House, Dancehall i wielu innych. W Łebie swoje talenty taneczne zaprezentowało ponad 300 uczestników z całej Polski m.in. z takich miejscowości jak: Płock, Malbork, Gdańsk, Świnoujście czy Szczecin. Amelka pojechała na tę imprezę jako jedyna z Lidzbarka Warmińskiego. Przywiozła z turnieju pamiątkowe medale i dyplomy. Jury doceniło u niej stosowaną technikę, odpowiednio dobrany strój, różnorodność prezentowanych figur oraz rekwizyty.

Wykorzystaliśmy sukces Amelki by porozmawiać z nią o jej zamiłowaniu do tańca i wyjątkowym uzdolnieniach w tej dziedzinie, gdyż to nie pierwszy raz, gdy wraca po zakończonym turnieju z nagrodami.

— Jak wyglądał Twój występ w Łebie?

— Występowałam jako solistka. Miałam przygotowane wcześniej dwie choreografie: w tańcu współczesnym oraz w jazzie i zaprezentowałam je na turnieju. Natomiast w kategoriach: Jazz Dance i Hip Hop zagrano muzykę, a ja musiałam improwizować na bieżąco układ taneczny.

— Kto Ci pomagał w przygotowaniach?

— Uczęszczam do Strefy Tańca „Natural Dance” w Lidzbarskim Domu Kultury, gdzie pod okiem pani Aleksandry Jaworskiej rozwijam swoje umiejętności taneczne. Ćwiczyła ze mną przed występem. Bardzo pomaga mi też mama. Wszyscy mówią, że jest moim menadżerem. To ona zgłosiła mnie do udziału w turnieju.

— Z kim jechałaś do Łeby?

— Z rodzicami i moją młodszą siostrą. Wszyscy mi strasznie kibicowali.

— Nie byłaś zmęczona drogą?

— Umiem wytrzymać długą podróż. Zresztą przyjechaliśmy dzień wcześniej, więc miałam czas, aby odpocząć.

— Jak długo trwa Twoja przygoda z tańcem?

— We wrześniu zaczął się trzeci rok odkąd tańczę. Najpierw kilka razy się wahałam, zanim zdecydowałam się wstąpić do grupy tanecznej.

— Skąd się u Ciebie wzięło zainteresowanie tańcem?

— Kiedy byłam mała, siadałam z dziadkiem lub z tatą przed telewizorem i wspólnie oglądaliśmy pokazy tańca czy to na parkiecie czy na lodzie. Spodobało mi się to. Poza tym też bardzo lubiłam się ruszać, więc można powiedzieć, że taniec miałam we krwi. Wspierała mnie w moich zainteresowaniach mama i oczywiście cała rodzina. Lubię tańczyć, bo to moja pasja, lubię się w tym rozwijać. Planuję także swoją przyszłość związać jakoś z tańcem.

— Trudno ułożyć choreografię?

— Najważniejszym elementem jest muzyka. Trzeba tę muzykę jakoś zinterpretować. Należy się dobrze w nią wsłuchać i próbować zaprezentować ruchem, przełożyć ją na układ taneczny. Staje się to łatwiejsze, jeżeli muzyce towarzyszy tekst, bo słowa podpowiadają odpowiednie gesty w tańcu.

— Jak to wygląda w praktyce?

— Puszczają mi muzykę i próbuję zatańczyć w rytm tego, co czuję. Jeśli instruktor zauważy jakiś ciekawy ruch, próbuje coś do niego dołożyć. I tak cząstka po cząstce powstaje choreografia.

— Gratulujemy Ci serdecznie i życzymy dalszych sukcesów!

— Dziękuję bardzo.

Wojciech Karolonek



Czytaj e-wydanie

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją:

">kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: karo

2001-2024 © Gazeta Olsztyńska, Wszelkie prawa zastrzeżone, Galindia Sp. z o. o., 10-364 Olsztyn, ul. Tracka 5