Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Znamy termin II Mistrzostw Cross Country na Krzyżowej Górze! "Leśni ludzie" wkroczyli do akcji

2016-10-11 12:00:00 (ost. akt: 2016-10-11 13:05:57)

Autor zdjęcia: Radosław Niemczynowicz

Prezes stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark oficjalnie potwierdza: - Mamy zgodę na zorganizowanie II edycji zawodów na Krzyżowej Górze!

Paweł Baranowski pojechał do Warszawy, aby spotkać się z właścicielem Krzyżowej Góry. - Udało się. Mamy zgodę. "Leśni ludzie" już zaczęli pracę. Impreza odbędzie się w przyszłym roku, 14 maja.
Zobacz także: Mamy potencjał na zorganizowanie Mistrzostw Polski! Mamy potencjał na zorganizowanie Mistrzostw Polski! Ponad 80 zawodników wystartowało w niedzielę podczas rowerowego Cross Country na Krzyżowej Górze. Stowarzyszenie Rowerowy Lidzbark zorganizowało...

Kim są leśni ludzie? To członkowie stowarzyszenia Rowerowy Lidzbark, którzy przez wiele tygodni pracowali, aby przygotować trasę do poprzedniej edycji zawodów. Wszystko całkowicie społecznie. Teraz znów można spotkać ich z łopatami i różnego rodzaju sprzętem pracujących na Krzyżowej Górze. W przyszłym roku trasa wyścigu będzie nieco zmieniona. Będą m.in. oddzielne tory dla zawodowców i amatorów. - Wysłuchaliśmy wszystkich uwag zawodników i kibiców. Planujemy zbudować tzw. "rock garden", czyli specjalny odcinek bardzo wymagający i trudny technicznie - zapowiedział Oskar Kasiński.

To jednak nie wszystkie zmiany. Trasa będzie poprawiona i o około 300 metrów dłuższa niż dotychczas. Kolejną nowością będzie kategoria MASTERS II, przeznaczona dla kolarzy w wieku 45+. Będzie obowiązywał limit ilościowy zawodników, maksymalnie 100 w jednym biegu. Przewidziano również zawody dla najmłodszych fanów dwóch kółek.

Zarząd stowarzyszenia już prowadzi rozmowy z lidzbarskimi przedsiębiorcami i przedstawicielami samorządu, bo bez ich pomocy nie dałoby się zorganizować imprezy na tak wysokim poziomie. - Lokalne firmy użyczyły nam sprzętu, co bardzo obniżyło i tak wysokie koszty przygotowania toru. Szkło obiecało kolejny raz zrobić statuetki, Termy Warmińskie - darmowe wejściówki. Mamy nadzieję, że znowu pomogą nam Joannici.

Prowadzimy rozmowy z firmą Kellys, aby znowu postawiła miasteczko rowerowe, gdzie będzie można przetestować najnowszy sprzęt - wymienia prezes stowarzyszenia. - Starosta Jan Harhaj objął imprezę honorowym patronatem. Od początku aktywnie wspiera nas burmistrz Jacek Wiśniowski i urząd miasta. Spotykamy się z ciepłym przyjęciem i ogromnym wsparciem - dodał Oskar.

- Co tu dużo mówić, odnieśliśmy sukces. Nasza impreza znana jest już w całej Polsce. To niesamowite i budujące uczucie, kiedy spotykamy na różnych zawodach kolarskich w całym kraju zawodników korzystających z bidonów z logo Lidzbarka Warmińskiego. A dostali je przecież od nas w zestawach startowych! - cieszy się Paweł.

Organizatorzy na razie nie chcą zdradzić szczegółów, ale przygotują kilka niespodzianek. Jedną z nich ma być gość specjalny.

Przypomnijmy

Podczas tegorocznych zawodów Cross Country wystartowało 80 zawodników z całego kraju. Wśród startujących zobaczyliśmy Pawła Kowalkowskiego, który uważany jest za najlepszego kolarza województwa, a także byli reprezentanci Kadry Narodowej. Nie zabrakło także wielu lidzbarczan, w tym Mariusza Krzywiela, który był drugi w kat. AMATOR i Mateusza Balińskiego, który ten sam wyścig ukończył na trzeciej pozycji. Impreza została bardzo ciepło przyjęta i szeroko opisywana na ogólnopolskich portalach sportowych i w prasie specjalistycznej.

Kamil Onyszk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages