środa, 29 stycznia 2020. Imieniny Franciszka, Konstancji, Salomei

Uroczyste obchody wielkich jubileuszy

2016-10-07 18:39:30 (ost. akt: 2016-10-12 13:45:55)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Szkoła Podstawowa w Rogóżu świętowała w piątek, 7 października z okazji 70-lecia powstania oraz dziesiątej rocznicy nadania imienia Marszałka Józefa Piłsudskiego. Uroczystości rozpoczęła msza święta w kościele parafialnym pw. św. Barbary.

Z kościoła goście udali się na plac przed budynkiem szkoły, a poprowadziła ich orkiestra wojskowa z Giżycka. Tu przeprowadzono apel poległych i złożono kwiaty pod pomnikiem Marszałka Józefa Piłsudskiego. Żołnierze wciągnęli na maszt Polską flagę, a kompania reprezentacyjna 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego oddała salwę honorową.


Gości powitała dyrektor szkoły w Rogóżu Brygida Małeć.
- Dzisiejszy dzień jest dla nas dniem szczególnym. Szkoła powstała w 1946 roku. Od tej pory zmieniło się wszystko (...) niezmienne pozostało przesłanie mówiące o tym, że naszą powinnością jest kształcić i wychowywać tak, by przygotować nowe pokolenia do bycia pełnowartościowymi ludźmi.

Część artystyczna uroczystości odbyła się na sali gimnastycznej. Uczniowie zaprezentowali gościom historię szkoły i opowiedzieli o jej honorowym patronie. Miłą niespodzianką był prezent od Wójta Gminy Lidzbark Warmiński Fabiana Andrukajtisa, który z powodów zdrowotnych nie mógł uczestniczyć w uroczystości. W jego imieniu wicewójt przekazał bon na zakup komputerów do pracowni informatycznej.

Nietypowy prezent złożył na ręce dyrektor Józef Zysk. Była to szabla ufundowana wspólnie z prezesem Związku Piłsudczyków RP generałem Stanisławem Władysławem Śliwą. - Panu Józefowi chyba znudziło się pożyczanie nam szabli - powiedziała z uśmiechem Brygida Małeć.

Do placówki uczęszcza 150 uczniów z dziewięciu pobliskich miejscowości.

— Szkoła ma swoją indywidualność. W codziennej pracy dydaktyczno-wychowawczej w sposób szczególny przekazujemy wartości patriotyczne dbając o przekaz historyczny, pamięć o ludziach i wydarzeniach mających ogromny wpływ na dzieje naszej Ojczyzny, tożsamość narodową oraz kultywowanie tradycji — mówi dyrektor placówki Brygida Małeć.

Szkoła może pochwalić się sukcesami. Ma laureatów i finalistów konkursów przedmiotowych, artystycznych i sportowych. Posiada certyfikaty, m.in.: Wojewódzki i Krajowy Certyfikat „Szkoła Promująca Zdrowie”, „Szkoła bez przemocy”, "Szkoła w ruchu”, „Szkoła promująca patriotyzm gospodarczy”.

W latach 1997-2015 zapaśnicy Ludowego Uczniowskiego Klubu Sportowego działającego przy szkole uzyskiwali czołowe miejsca na szczeblu wojewódzkim i ogólnopolskim. Od pięciu lat Młodzieżowa Drużyna Pożarnicza zajmuje pierwsze miejsce w rywalizacji na szczeblu wojewódzkim.

Polonez w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej w RogóżuNa uroczystości było wielu wyjątkowych gości, m.in. Wicewojewoda Województwa Warmińsko-Mazurskiego Sławomir Sadowski, Poseł na Sejm RP Jacek Protas, Starosta Lidzbarski Jan Harhaj, Wiceburmistrz Lidzbarka Warmińskiego Sebastian Kuźniewski, Zastępca Wójta Gminy Kiwity Jacek Pawlik, Wicekurator Oświaty Województwa Warmińsko-Mazurskiego Wojciech Cybulski, Dowódca 9. Warmińskiego Pułku Rozpoznawczego płk. Tomasz Łysek, Komendant Komendy Powiatowej Straży Pożarnej kpt. Marek Pasławski, Zastępca Komendanta Powiatowego Policji mł. insp. Marek Kozłowski, Wiceprezes Zarządu Krajowego Związku Piłsudczyków RP Józef Zysk, Prezes Odziału Związku Piłsudczyków w Olsztynie Waldemar Ziarek i wielu innych, w tym weterani
i kombatanci – żołnierze niezłomni kpt. Józef Rusak i por. Lucjan Deniziak.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (16) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Zaradna #2089107 | 213.5.*.* 14 paź 2016 23:20

  Ciekawe jest to,że na tym artykule się czeka na akceptację moderatora , a na innych już niekoniecznie. Trochę to dziwne.

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  1. pa-na-na #2085907 11 paź 2016 13:48

   Też nie macie czego się czepiać tylko czyjegoś stroju, Pani Dyrektor jest tak ładna, że i w worku byloby jej pięknie. Należy składać ukłony za to co robi przez te wszystkie lata, a uroczystość pierwsza klasa

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. czytelniczka #2084776 | 81.163.*.* 10 paź 2016 13:52

   Komentarz nisko oceniony. Kliknij aby przeczytać. Widzę , że kogoś mocno boli Piękna Zgrabna Kobieta wstydzilibyście się .Szkoda , że tego typu osoby nie pokażą swojej cudownej buźki pewnie wstrętnej i zaborczej . A lenistwo aż paruje . Mądry ustępuje głupiemu! Smutna to prawda; toruje ona głupocie drogę do opanowania świata.

   1. seb #2083648 | 94.254.*.* 8 paź 2016 19:42

    Impreza kopara opada, szacun za dużą pracę jaką wykonano a taniec dzieci rewelka.odczepcie się nieroby od szkoły.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Robet #2083637 | 178.36.*.* 8 paź 2016 19:25

    Wspaniała uroczystość , gratuluję Pani Dyrektor i całej społeczości szkolnej.Robicie świetną robotę. Proszę na debilne komentarze ie zwracać uwgę to zazdrości i zawiści.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (16)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages