Piątek, 18 stycznia 2019. Imieniny Beatrycze, Małgorzaty, Piotra

Nie tylko emocje, ale też pomoc

2016-10-07 09:00:00 (ost. akt: 2016-10-07 09:20:54)
Biegacze z SP4 (z czwórki)

Biegacze z SP4 (z czwórki)

Autor zdjęcia: Wojciech Karolonek

Uczniowie z lidzbarskiej "czwórki" uczestniczyli w PKO Biegu Charytatywnym Młodych wygrywając nagrodę i jednocześnie włączając się w pomoc potrzebującym.

W maju w czasie eventu "Sport Generacja" szkoła zakwalifikowała się do PKO Biegu Charytatywnego Młodych i postanowiła tę szansę wykorzystać. 17 września br. dwudziestosiedmioosobowa drużyna pojawiła się na stadionie gotowa do startu. Imprezę prowadził znany dziennikarz sportowy Maciej Kurzajewski, który był pod wrażeniem naszych obiektów sportowych.

Zawodnicy rywalizowali w sztafetach 12x200m, po 4 uczniów z każdego rocznika z podziałem na chłopców i dziewczęta.

Dziewczęta zajęły w swojej rywalizacji 5 miejsce, chłopcy 4, co po zsumowaniu czasów obydwu sztafet dało naszej szkole 5 miejsce w rywalizacji i nagrodę w postaci czeku na 1000 zł z przeznaczeniem na sprzęt sportowy.

Opiekunami dzieci z naszej szkoły były nauczycielki w-f: Barbara Truszczyńska i Renata Hołowienko. Po zakończeniu rywalizacji podzieliły się swoimi wrażeniami. - Dla dzieci każdy start w zawodach to ogromne przeżycie i towarzyszące temu emocje - mówi pani Truszczyńska. - Poza tym ta impreza była wyjątkowa ze względu na to, że uczyła dzieci poświęcać swój wysiłek na rzecz innych. Dzięki przebiegniętym okrążeniom dołożyły bowiem swoją cegiełkę do sfinansowania posiłków dla najbardziej potrzebujących, bowiem organizator przekazuje zdobyte środki pieniężne instytucjom charytatywnym.

Wojciech Karolonek

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages