Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Harcerze z Lidzbarka Warmińskiego i Lubomina reprezentowali nas na Central European Jamboree 2016

2016-08-29 10:09:27 (ost. akt: 2016-08-29 10:24:28)

Autor zdjęcia: Michał Ludkiewicz

Największa impreza skautowa w Europie Środkowej to niebywale CEJ 2016 czyli Central European Jamboree. Mówiąc bardziej zrozumiale to zlot skautów Europy Środkowej, który odbył się we Wrocławiu. Uczestniczyło w nim prawie 2000 skautów z 29 państw.

Prawie trzydziestu harcerzy z Lidzbarka Warmińskiego i Lubomina włączyło się w sukces organizacji zlotu dla tak różnorodnej grupy skautów, co nie było łatwe, ale na pewno przyjemne.

Nasi harcerze, wspólnie z druhami z Belska Dużego, odpowiadali za dział bezpieczeństwo, gdzie wspólnie z zagranicznymi kolegami pełnili służbę wartowniczą i patrolową, odbyli też szkolenie z ochrony imprezy masowej, które na pewno przyda się im w przyszłości.

Służby mundurowe oraz organizatorzy wspólnie z gośćmi z kraju i zagranicy wysoko ocenili przygotowanie i działalność harcerzy z naszego powiatu.

W nagrodę, a także w ramach wypoczynku, członkowie naszego hufca wzięli udział w wycieczce do Kłodzka podczas której odbyli spływ pontonowy górskim odcinkiem Nysy Kłodzkiej.

Oprócz pracy nad bezpieczeństwem, nasi druhowie pomogli w postawieniu jak i likwidacji urządzeń zlotowych.

Wspomnień i refleksji było co niemiara, zatem zamieszczamy dwie krótkie wypowiedzi:

Wywiadowca Julek Matczak – w czasie dwutygodniowego pobytu na CEJ`u we Wrocławiu poznałem skautów z wielu krajów, dało mi to możliwość nauczenia się podstawowych zwrotów w ich językach, miałem również okazję odrobinę zetknąć się z kulturą, tradycjami i zasadami panującymi w innych krajach Unii Europejskiej oraz krajach bliskiego wschodu. Do domu wróciłem z uśmiechem na ustach i z bagażem doświadczeń, zawsze będę bardzo ciepło wspominać ten wyjazd.

Przewodnik Marcin Smukowski - zlot skautów Europy Środkowej to idealne miejsce, żeby spotkać się z młodzieżą z bratnich organizacji skautowych i wymienić doświadczeniem zdobytej na harcerskiej drodze, poznać odmienność kulturową i doskonalić swoje umiejętności językowe. Każda interakcja i uczestnictwo w skautowych wydarzeniach objawia przed uczestnikami mnóstwo korzyści, zaciska więzi braterstwa, tolerancji, wrażliwości oraz pozostawia pozytywne piętno międzynarodowej integracji.

Wydarzenie we Wrocławiu było doskonałym miejscem aby dać świadectwo harcerskiej służby w zespole organizacyjnym, czuwając nad losem międzynarodowych reprezentacji skautów, odnowić znajomości z poprzednich wyjazdów oraz zawrzeć nowe, równie owocne znajomości.

Michał Ludkiewicz

Dziennikarstwo Obywatelskie (DO)Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: HufiecOrneta

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Piecia #2055082 | 94.254.*.* 29 sie 2016 12:04

  Trzeba mieć sporo kasy by się pisać na wyjazdy

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #2055059 | 79.185.*.* 29 sie 2016 10:59

  Szkoda że nie wszyscy mogli jechać.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages