środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

Przed nami Święto Plonów w Babiaku i Bażynach

2016-08-26 09:00:00 (ost. akt: 2016-09-08 12:23:01)
Dożynki

Dożynki

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Dożynki Powiatowe już w najbliższą niedzielę, 11 września w Babiaku. Dzień wcześniej Święto Plonów będzie obchodziła Gmina Orneta, a w ubiegłym tygodniu zakończenie prac polowych celebrowali rolnicy z Gminy Lubomino.

Gmina Orneta zaplanowała swoje Dożynki na 10 września w Bażynach.
Rozpocznie je uroczysta msza święta o godz. 13:00 w kościele pw. św. Mikołaja i św. Rocha. O godz. 14:00 orszak przejdzie na plac dożynkowy. Poprowadzi go Orkiestra Dęta z Ornety.

Piętnaście minut później odbędzie się uroczyste otwarcie Dożynek Gminnych a na godz. 15:00 zaplanowano program artystyczny. W nim: występy dzieci ze Szkoły Podstawowej w Bażynach, uczestnicy Warsztatów Terapii Zajęciowej w Ornecie, Uniwersytet Trzeciego Wieku, Związek Emerytów i Rencistów, a także Nela Chojnowska-Ochnik. Będą też animacje i gry sportowe.

O godz. 17:00 na scenie pojawi się Czesław Band, a następnie Trans Blues.
Zabawa dożynkowa rozpocznie się o godz. 20:00. Zagrają Swojaki, a gwiazdą muzyczną będzie (godz. 22:30) zespół Gentelmen's.

Dożynki Powiatowe zaplanowano na dzień następny, czyli 11 września w Babiaku. To będzie już ósme Święto Plonów o randze powiatowej.
Rozpocznie się w samo południe mszą świętą w kościele p.w. św. Augustyna i św. Anny w Babiaku. Następnie o godz. 13:15 barwny korowód dożynkowy przejdzie na plac przy świetlicy wiejskiej, gdzie o godz. 13:30 odbędzie się oficjalne otwarcie uroczystości, wystąpienia zaproszonych gości oraz uhonorowanie zasłużonych rolników z terenu powiatu lidzbarskiego.
Organizatorzy planują też rozstrzygnięcie konkursów dożynkowych na najładniejszy wieniec, najładniejsze stoisko wystawiennicze a także konkursu szczególnego "Czysta i Piękna Zagroda, Estetyczna Wieś.

Festyn dożynkowy zaplanowano na godz. 15:00, a w nim między innymi: występy artystyczne zespołów ludowych i dziecięcych, dożynkowe stoiska sołeckie i konkursy sportowe.

Na godz. 19:00 zaproszono Muzyczną Gwiazdę Wieczoru - zespół Smolnajt.
Po koncercie o godz. 20:00 rozpocznie się zabawa taneczna pod gwiazdami, którą poprowadzi zespół Gajewski Band.

Atrakcjami dodatkowymi Święta Plonów w Babiaku będą między innymi: wesołe miasteczko, stoiska gastronomiczne, wystawa sprzętu rolniczego, ekspozycja samochodów marki Fiat, stoiska rękodzielnicze oraz doradztwo rolnicze.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages