Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Parafianie kościoła św. Andrzeja Boboli na ŚDM

2016-07-29 13:42:39 (ost. akt: 2016-07-29 14:30:28)

Autor zdjęcia: Kamil Wyszyński

Kilkaset tysięcy osób przyjechało na spotkanie z papieżem. Są wśród nich grupy z naszych parafii. Oto relacja Mateusza.

Grupa pięciu osób z naszej Parafii Św. Andrzeja Boboli wyruszyła na spotkanie młodych z całego świata z papieżem. Dołączyliśmy do grupy z Nidzicy. Wyruszyliśmy po godzinie 23, natomiast już o godzinie 6 byliśmy w miejscowości Skała, 20 kilometrów przed Krakowem.

Na miejscu czekały na nas namioty. Następnie poszliśmy na pyszne śniadanie, które było bardzo syte. Otrzymaliśmy również plecaki pielgrzyma, w których były przydatne nam rzeczy na czas ŚDM. Po śniadaniu odmówiliśmy z pielgrzymami z Warmii wspólną modlitwę.

Potem udaliśmy się do Krakowa. Był to czas, gdzie śpiewaliśmy idąc ulicą, również spotykaliśmy inne grupy które również cieszyły się tak samo jak my z tego, że możemy tu być. Zatrzymaliśmy się przed Bazyliką Mariacką, zrobiliśmy koło i wspólnie tańczyliśmy i śpiewaliśmy.Również pielgrzymi z innych krajów przyłączali się do nas, pomimo, że może nie rozumieliśmy ich języków, ale wszyscy wspólnie świętowaliśmy ten wspaniały czas.

Podczas przechadzki po starówce widzieliśmy inne grupy które śpiewały, wręcz krzyczały z radości. Było to pięknie świadectwo młodych ludzi.

Bardzo się cieszę, że mogę tu być, ponieważ jest to piękny czas, gdy kościół jednoczy się w jednym miejscu na świecie i wspólnie świętuje wiarę w Jezusa Chrystusa. Jeszcze dziś przed nami o godzinie 18 Droga Krzyżowa z Ojcem Świętym na Błoniach.

Mateusz - uczestnik Światowych Dni MłodzieżyCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages