Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Charytatywna sztafeta coraz bliżej

2016-08-16 09:00:00 (ost. akt: 2016-09-02 09:46:09)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Już za nieco ponad dwa tygodnie w Lidzbarku Warmińskim odbędzie się druga edycja PKO Biegu Charytatywnego. Tak jak w ubiegłym roku, zawodnicy tworzący pięcioosobowe drużyny, przez godzinę będą pokonywać kolejne okrążenia, z których każde zostanie przeliczone na jeden obiad dla dziecka z naszego regionu.

Bieg rozgrywany będzie w sobotę, 17 września jednocześnie w 12 miastach: Lidzbarku Warmińskim, Bielsko-Białej, Bydgoszczy, Gdańsku, Koszalinie, Krakowie, Lidzbarku Warmińskim, Łomży, Łodzi, Poznaniu, Rzeszowie, Warszawie i Wrocławiu.

W ubiegłorocznej edycji biegu łącznie 3 665 uczestników w całym kraju pokonało ponad 26 tys. okrążeń. W naszym mieście wystartowało blisko 300 osób. Na tartanowej bieżni można było zobaczyć wiele nietypowych zespołów - swoje reprezentacje wystawili m.in. przedstawiciele samorządów, a także służb mundurowych i szkół, oraz zakładów pracy.

Wybiegano łącznie 2225 posiłków dla dzieci, czyli o 188 więcej niż w tym samym czasie w Warszawie. Najwięcej okrążeń, bo aż 51, przebiegła drużyna Jeziorany Team, co daje dystans ponad 20 tys. metrów. Bieg będzie sztafetą i każdy z zawodników musi pokonać przynajmniej jedno okrążenie.

Opłata startowa wynosi 5 zł od osoby, a dochód będzie przeznaczony na pomoc ubogim. W zestawie startowym każdy otrzyma m.in. pamiątkową podkoszulkę i napój, a po ukończonym biegu medal. Warto zgłosić się już teraz, ponieważ maksymalna liczba drużyn wynosi 70 i może się zdarzyć, że zabraknie miejsc.

Zapisy ruszyły 26 sierpnia. Nowością będzie tablica multimedialna na której będzie można na bieżąco śledzić wyniki w innych miastach. Sztafeta startuje o 11.30.

Tego samego dnia odbędzie się również PKO Bieg Charytatywny Młodych, czyli finał Sport Generacji dla uczniów szkół podstawowych z klas IV-VI. Eliminacje do SportGeneracji ruszyły 23 maja i potrwają do 8 września. Najlepszych 15 szkół w każdej lokalizacji zakwalifikuje się do PKO Biegu Charytatywnego Młodych. Wszystkie dzieci wystartują o godz. 9 w tzw. biegu integracyjnym. Okrążenia wybiegane w tym czasie przez uczniów zostaną doliczone do okrążeń pokonanych przez dorosłych uczestników.

Podczas SportGeneracji w Lidzbarku Warmińskim zakwalifikowały się szkoły: SP Woźnice, SP Baranowo, SP Kandyty, SP 1 Lidzbark W., SP 3 Dobre Miasto, SP Kraszewo, SP 4 Lidzbark W., SP Runowo, Niepubliczna SP Krekole.


RAMOWY PROGRAM BIEGU MŁODYCH

godz. 8.00-8.30 – przybycie i rejestracja ekip, odbiór pakietów startowych przez opiekunów w Biurze Zawodów;

godz. 8.35 - odprawa opiekunów szkół;

godz. 8.45 - uroczyste otwarcie Imprezy – powitanie ze sceny;

godz. 8.50 - przejście drużyn na start biegu masowego;

godz. 9.00 - start biegu integracyjnego (dystans ok. 1111 m, tempo biegu spokojne, forma rozgrzewki, bieg prowadzony przez zaproszonych sportowych Gości);

godz. 9.10- zakończenie biegu;

godz. 9.15- spotkanie pod sceną - rozpoczęcie biegu sztafetowego;

godz. 9.20 - rywalizacja sztafet 12x200 m dziewczęta klas IV, V, VI seria I;

godz. 9.35 - rywalizacja sztafet 12x200 m dziewczęta klas IV, V, VI seria II;

godz. 9.55 - rywalizacja sztafet 12x200 m chłopcy klas IV, V, VI seria I

godz. 10.10 - rywalizacja sztafet 12x200 m chłopcy klas IV, V, VI seria II;

godz. 10.20 – zakończenie rywalizacji sztafet; godz. 10.40 – wręczenie nagród najlepszym drużynom.Kamil Onyszk

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Karol #2055933 | 37.47.*.* 30 sie 2016 14:37

    Super będzie zobaczyć tę imprezę. Na pewno przyjdę kibicować

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages