Sobota, 8 sierpnia 2020. Imieniny Izy, Rajmunda, Seweryna

Szkolny Dzień Teatru i Sztuki Filmowej

2016-07-04 11:59:41 (ost. akt: 2016-07-04 12:23:33)

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Dnia 9 czerwca 2016 r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się Dzień Teatru i Sztuki Filmowej przygotowany przez uczniów Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim.

Młodzież z wielkim entuzjazmem zaangażowała się w przygotowania trzeciej już z kolei takiej imprezy szkolnej. Wśród barwnych przedstawień teatralnych znalazły się quizy dla klas trzecich, pokaz strojów przygotowany przez drugie klasy oraz gościnne występy innych utalentowanych kolegów i koleżanek.

Widownia była wyraźnie wzruszona występem Julka Matczaka, który porywająco przy akompaniamencie gitary wykonał piosenkę „ My Heard Will Go On” oraz superhit muzyczny z filmu „Titanic”.

Kiedy owacje ucichły, na scenie pojawiły się prowadzące – Alicja Oborska i Alicja Gołąbek, które poprowadziły całą konferansjerkę.

Na początek występ przygotowany przez klasę 1 a. Były to wybrane sceny z dramatów omawianych na lekcjach języka polskiego wplecione w zabawne sytuacje. Następnie przedstawiciele najstarszych klas wykazywali się wiedzą, biorąc udział w quizach o tematyce filmowej i teatralnej.

Z kolei klasa 1 b zaprezentowała swoją aktorską wizję fragmentu „Dziadów cz. II” Adama Mickiewicza. Do udanych występów możemy zaliczyć także konkurs na najciekawszy, charakterystyczny kostium postaci ze świata filmu.

Oprócz tego pasjonatki sceny z kl. 2 b przedstawiły swój projekt pt. „Labirynt”.

Wszyscy dzielnie walczyli o piękne statuetki jako symbole zwycięstwa w szkolnych występach z okazji Dnia Teatru i Sztuki Filmowej, jednak największe owacje oraz uznanie jurorów zdobyli uczniowie klas 1a, 2 c i 3 a.

Aktorzy nagrodzonej inscenizacji w październiku obejrzą wybrany spektakl teatralny w olsztyńskim teatrze, aby podziwiać i podpatrywać profesjonalna grę teatralną. Zwycięzcy z klasy 2 c i 3 a zostali obdarowani książkami i gadżetami, zaś wszyscy uczestnicy otrzymali oprócz góry słodyczy specjalnie wykonane długopisy z grawerunkiem upamiętniającym ten wyjątkowy szkolny dzień.

W doskonałych humorach i bogatsi o artystyczne doznania wszyscy bezpiecznie wrócili do szkolnych ławek, gdzie długo jeszcze dzielili się wrażeniami po imprezie.

Sandra Mickiewicz, ucz. kl. 1 a

Zdjęcia – Weronika Cejmer, ucz. kl. 3aCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages