Sobota, 20 października 2018. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Po raz 8. obchodziliśmy święto Zespołu Szkół Zawodowych

2016-06-15 14:04:33 (ost. akt: 2016-06-15 14:14:02)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

Od ośmiu lat, w czerwcu, gdy pogoda coraz bardziej sprzyja organizowaniu imprez na świeżym powietrzu, świętujemy fakt, że uczymy się i pracujemy w Zespole Szkół Zawodowych. To dzień szczególny dla naszego patrona – Stanisława Staszica. Tego dnia przypominamy jego biografię oraz dokonania a także dziękujemy, że od 1978 r. jest naszym naukowym mecenasem.

W tym roku Święto Szkoły obchodziliśmy 10 czerwca. Główny organizator uroczystości Samorząd Szkolny wraz z opiekunem – U. Minkowską, przygotował wiele atrakcji.

Zebraliśmy się w auli. Rozpoczęliśmy od uroczystego wprowadzenia sztandaru i odśpiewania hymnu szkoły. Dyrektor – M. Chyl nie krył zadowolenia z faktu, że kolejny raz spotykamy się tak chętnie i tak licznie. Prosił, byśmy nie zapominali o tym, jak to dobrze, że jesteśmy zespołem, gdyż wspólnie można więcej.

Następnie wicedyrektor – M. Królikowska przypomniała historię Zespołu Szkół Zawodowych. Począwszy od lat 1914-1918 kiedy powstawał budynek szkoły, aż po rok 2013 r., w którym miał miejsce ostatni zjazd absolwentów. Z zainteresowaniem obejrzeliśmy prezentację, ukazującą jak zmieniał się wygląd szkoły, dyrektorzy, typy szkół, wyposażenie pracowni, uczniowie.

W dalszej części przystąpiliśmy do międzyklasowej rywalizacji w kilkunastu konkurencjach: konkurs o szkole, konkurs wiedzy o patronie, o historii szkoły oraz wiele zadań sprawnościowych, m.in. rzut ringiem, skakanka na czas, przeciąganie liny, rzut beretem, bieg kelnerski i rzut do celu. Były także kalambury, mecz w siatkówkę między nauczycielami (wygrali!) i uczniami oraz bicie rekordów szkoły.

W zmaganiach brało udział 10 klas, a ostatecznie 3 miejsce zajęła klasa I TH/M, 2 miejsce III h/s, a 1 miejsce przypadło uczniom III TE.

Uczennica zwycięskiej klasy, Paulina Lawrenc, jako jedyna w tym roku pobiła dotychczasowy rekord szkoły w konkurencji „podciąganie na drążku”.

Z wielkim apetytem, po tych wszystkich sportowych zmaganiach, zajadaliśmy kiełbaski z grilla ufundowane przez Radę Rodziców.

Tradycją obchodów Święta Szkoły jest loteria fantowa, która budzi wielkie emocje. Kupując los można wygrać cenne nagrody.

Los uśmiechnął się przede wszystkim do Sylwii Żak z III TH/M, która otrzymała główną nagrodę - bon o wartości 100 zł do sklepu sportowego „Artan”.

W sumie uczennice z samorządu rozdały ponad 80 upominków i złożyły serdeczne podziękowania darczyńcom.

Samorząd Szkolny oraz dyrekcja dziękują także nauczycielom, zaangażowanym w przygotowanie tego dnia oraz wszystkim za świetną wspólną zabawę i zespołową integrację – jak na prawdziwy ZESPÓŁ przystało. Do zobaczenia za rok!

K.Kołsut-Boratyn

Dziennikarstwo ObywatelskieCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Komentowanie wyłączone

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages