Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Motoparalotnią nad Warmińskim Lidzbarkiem

2016-06-13 14:39:30 (ost. akt: 2016-06-16 10:55:29)

Autor zdjęcia: Oranżeria Kultury

Oranżeria Kultury w Lidzbarku Warmińskim serdecznie zaprasza 19 czerwca w niedzielę o godzinie 17.00 na wystawę fotografii Wojciecha Wójcika pt. „Nad Warmińskim Lidzbarkiem”. Wystawa ukazuje miasto z niecodziennej perspektywy lotu ptaka.

Plansze zawierają oprócz zdjęć również opisy miejsc prezentowanych na wybranych fotografiach. Podczas inauguracji wystawy dowiemy się także jak wykonuje się takie zdjęcia i co trzeba zrobić,by móc unosić się nad ziemią na motoparalotni.
Autorem prezentowanych zdjęć jest lidzbarczanin - Wojciech Wójcik, dla którego fotografia i latanie motoparalotnią są największymi pasjami.

Swoją przygodę z obiektywem rozpoczynał od obserwacji flory i fauny rodzinnej okolicy. W 2006 uzyskał licencję pilota motoparalotnii i od tej pory, obok aparatu fotograficznego, towarzyszy mu ona we wszystkich wyprawach. Jego zdjęcia publikowane są w przewodnikach turystycznych, encyklopediach, podręcznikach szkolnych, prasie i różnego rodzaju wydawnictwach w kraju i zagranicą. Znaczącym osiągnięciem był udział w kampanii reklamowej „Mazury Cud Natury” i „Cudownie” organizowanej przez Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko - Mazurskiego, której to ukoronowaniem jest autorski album ukazujący piękno krajobrazu Warmii i Mazur.

Prezentowana wystawa „ Nad Warmińskim Lidzbarkiem” jest kontynuacją działań Oranżerii mających upowszechniać i rozwijać wiedzę z zakresu edukacji regionalnej, a także prezentować lokalnych twórców i artystów szerszej publiczności. Aby umożliwić jej jak najpełniejszy odbiór, zaraz po inauguracji przez cały sezon letni prezentowana będzie w ogrodach Oranżerii Kultury.

Bezpłatne zaproszenia czekają do odebrania w Oranżerii Kultury, pon-pt, 11.00-18.00

Informacje: tel 517 262 146 lub email oranzeria@lidzbarkw.pl
Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: OranzeriaKultury

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Oranż #2011681 | 193.243.*.* 16 cze 2016 12:16

  Schody przy Oranżerii są wyjątkowo szpetne.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages