Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

" Są dwie rzeczy, które możemy dać w spadku naszym dzieciom: pierwsza to korzenie, druga to skrzydła" - H. Carter Jr.

2016-06-08 09:39:11 (ost. akt: 2016-06-08 09:53:06)

Autor zdjęcia: Iwona Podolecka-Flont

Korzenie to rodzina, dająca dziecku to, co najcenniejsze, czyli miłość, poczucie bezpieczeństwa, świadomość swojego pochodzenia. To również szkoła przekazująca mądrość, wiedzę, przedstawiająca świat wartości, ideałów, wyposażająca w umiejętności przydatne w życiu codziennym. To miejsce, gdzie odnosi się sukcesy, ponosi porażki, uczy relacji społecznych. Skrzydła to z kolei potencjał dziecka, jego zdolności, które możemy rozwijać i pielęgnować, aby zapewnić jak najlepszy w życiu start.

Kiedy kończy się jeden etap edukacji, rodzice wraz z dziećmi stają przed dylematem, którą szkołę wybrać, aby umożliwić pociechom wszechstronny rozwój. Społeczność Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim zaprosiła uczniów klas VI Szkoły Podstawowej nr 1 oraz Szkoły Podstawowej nr 3 na Dzień Otwarty, aby przedstawić ofertę gimnazjum, zapoznać ze szkołą, w której po wakacjach pobierać naukę mogą kolejni uczniowie.

18.05. 2016 r szkoła otworzyła swe podwoje oraz przygotowała szereg atrakcji, dzięki którym młodsi koledzy i koleżanki gimnazjalistów mogli ją poznać.

Na początku goście zostali przywitani przez dyr. D.Olszewską, obejrzeli występy taneczne oraz wokalne zwycięzców szkolnego " Idola" oraz wysłuchali gry na flecie jednej z uczennic. Po pokazach zostali podzieleni na grupy i oprowadzani przez gimnazjalistów po szkole. Dowiedzieli się, że w gimnazjum jest 11 pracowni, w tym 7 z projektorami i 4 z tablicami interaktywnymi, pracownia komputerowa, biblioteka z czytelnią, sala gimnastyczna i boiska i gabinet dentystyczny.

Oprócz tego na terenie szkoły działa Wi-Fi, a uczniowie, rodzice i nauczyciele korzystają z elektronicznego dziennika Librus Synergia.

Potem przyszedł czas na naukę połączoną z zabawą, czyli szereg doświadczeń z dziedziny biologii, chemii, fizyki, geografii: ścinanie białka za pomocą denaturatu, działanie prądnicy i elektromagnesu oraz kompasu, wykrywanie skrobi przy pomocy jodyny, poznawanie budowy człowieka i in..

Szkolna służba medyczna uczyła I pomocy, w pracowniach językowych można było skosztować specjałów obcokrajowców - przekąsek angielskich, niemieckich, francuskich i hiszpańskich.

W pracowni języka polskiego czekali natomiast na przybyłych bohaterowie "Hobbita' - jednej z ulubionych lektur szkolnych. Dla gości przygotowano też loterię fantową z nagrodami, stoisko, przy którym można było zażyczyć sobie tatuaż (zmywalny) oraz kawiarenkę ze słodkościami - pysznymi ciastami i babeczkami.

Na zakończenie coś konkretniejszego - kiełbaski z grilla i świeże pieczywo, które wybornie smakowały przy dźwiękach karaoke.

Na tym zakończył się Dzień Otwarty Gimnazjum nr 1. Uczniowie wychodzili zadowoleni, uśmiechnięci, by na chwilę zatrzymać się przy sentencji Jana Pawła II: " Musicie od siebie wymagać, nawet gdyby inni od Was nie wymagali".

Iwona Podolecka-Flont

Zdjęcia - Weronika Cejmer, ucz. kl.3


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. jsp jsp #2007398 | 213.5.*.* 8 cze 2016 21:39

    i te selfie w tle XDD

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages