XVII Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym

2016-06-09 12:00:00(ost. akt: 2016-06-09 12:45:50)

Autor zdjęcia: Materiały KP PSP

2 i 3 czerwca na stadionie miejskim w Górowie Iławeckim oraz w Bartoszycach na wspinalni odbyły się XVII Mistrzostwa Województwa Warmińsko – Mazurskiego Strażaków w Sporcie Pożarniczym. W tym roku zawody przeprowadzono w nieco odmiennej formie, zrezygnowano bowiem całkowicie z jednej z konkurencji tj. ze sztafety.
Zmianie uległa także ilość startujących zawodników jeśli chodzi o indywidualne konkurencje. Lidzbarscy strażacy po pierwszym dniu zmagań uplasowali się na 8 miejscu.

Tego dnia zawodnicy rywalizowali ze sobą na stadionie w Górowie pokonując 100 m z przeszkodami oraz na wspinalni w KP PSP w Bartoszycach, gdzie wspinano się przy użyciu drabiny hakowej.

Drugi dzień zawodów w którym przeprowadzono pożarnicze ćwiczenie bojowe okazał się bardziej pechowy i ostatecznie w klasyfikacji generalnej zajęliśmy 11 miejsce. Pozytywnym akcentem był występ Łukasza Borowego, który w zestawieniu indywidualnym po dwuboju pożarniczym zajął 6 miejsce.

Zespół KP PSP Lidzbark Warm stanowią: Łukasz Borowy, Paweł Prokopczyk, Adrian Kawecki, Piotr Raszewski, Tomasz Pergoł, Kamil Sawicki, Patryk Rudnicki, Kamil Nowak, Adam Warcaba – trener, Tomasz Gowkielewicz - kierownik drużyny

tekst: mł. kpt. Tomasz Gowkielewicz