Piątek, 3 lipca 2020. Imieniny Anatola, Jacka, Mirosławy

Warmińsko - Mazurski Młodzieżowy Turniej Motoryzacyjny rozstrzygnięty

2016-05-22 17:11:27 (ost. akt: 2016-05-22 18:23:48)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

20 maja na terenie Term Warmińskich w Lidzbarku Warmińskim odbył się finał Warmińsko- Mazurskiego Młodzieżowego Turnieju Motoryzacyjnego. Najlepsi w województwie okazali się reprezentanci z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy.

Turniej był skierowany do uczniów szkół ponadgimnazjalnych. Najlepsi uczestnicy zmierzą się ogólnopolskim finale imprezy.

Głównymi celami turnieju są: popularyzacja wiedzy o przepisach ruchu drogowego wśród młodzieży szkolnej, upowszechnianie wiedzy motoryzacyjnej oraz propagowanie dobrych, kulturalnych i empatycznych zachowań w ruchu drogowym. Ważnym elementem jest popularyzacja zasad udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.


Turniej miał charakter wieloetapowy- zwycięska drużyna była wyłaniana poprzez eliminacje szkolne, powiatowe oraz finał wojewódzki.

W piątek w Lidzbarku Warmińskim spotkały się drużyny z całego województwa, by w duchu fair play powalczyć o tytuły mistrzów.

W ciągu jednego dnia finałowych zmagań odbyło się pięć konkurencji:

- test przepisów ruchu drogowego i test z wiedzy o historii motoryzacji

-sprawdzian z umiejętności przygotowania pojazdu (motoroweru)

- jazda sprawnościowa motorowerem po torze przeszkód

- jazda sprawnościowa samochodem z „Talerzem Stewarda” - zadanie polegało na tym, aby jak najszybciej przejechać slalom nie gubiąc piłeczki leżącej na umieszczonym na masce auta talerzu

- zadanie praktyczne z zakresu udzielania pierwszej pomocy


Z 19 zespołów walczących o miano najlepszej drużyny I miejsce zdobyli reprezentanci z Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Nidzicy. Tuż za nimi, na II miejscu znalazła się drużyna z Zespołu Szkół Zawodowych w Kurzętniku, a III miejsce na podium wywalczył Zespół Szkół Mechanicznych w Elblągu. Drużyny zdobyły dla szkół dyplomy oraz puchary, a zawodnicy otrzymali nagrody rzeczowe.

KPP/OK


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages