Sobota, 23 czerwca 2018. Imieniny Albina, Wandy, Zenona

Spotkanie Związku Piłsudczyków w Oranżerii

2016-05-20 15:57:16 (ost. akt: 2016-05-20 19:45:07)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Lidzbarscy członkowie Związku Piłsudczyków RP spotkali się w Oranżerii Kultury by między innymi obejrzeć fotografie i film z wycieczki do Wilna. Spotkania odbywają się cyklicznie i nawiązują do "obiadów czwartkowych".

Spotkanie odbyło się oczywiście w czwartek, 19 maja. Przybyli na nie, nie tylko lidzbarczanie ale też goście ze Szczytna i Potulic.

Wspominano wycieczkę członków związku oraz pszczelarzy z Warmii i Mazur do Wilna, gdzie złożono między innymi wieniec na grobie Mamy Józefa Piłsudskiego Marii, gdzie jest także pochowane serce marszałka.

Podczas spotkania w Oranżerii generał Związku Piłsudczyków Józef Zysk wręczył nominację na stopień pułkownika Grzegorzowi Kłosińskiemu. Przekazał też na ręce Anny Puszcz 10 tomów książki pt. "Józef Piłsudski" Miejskiej Bibliotece Pedagogicznej.

Spotkanie miało również charakter organizacyjny. Oprócz wzruszającej prezentacji z wycieczki, którą przedstawił gościom Cezary Styczewski, rozmawiano o planach na najbliższe miesiące.

Poniżej galerie zdjęć ze spotkania oraz z wycieczki,a także krótki film autorstwa Alicji Styczewskiej z cmentarza na Rossie.
lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Bieniek #1998158 | 178.36.*.* 23 maj 2016 13:41

  Józef Zysk zawsze lubił mundury , jako oficer polityczny Ludowego Wojska Polskiego tępił religię w wojsku teraz się swoją religijnością się obnosi. Daleko mu do Piłsudskiego, którego tak nieudolnie naśladuje. Tamten przez całe życie miał stałe poglądy, Ten je zmienia wraz z polityczną koniunkturą.

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages