Poniedziałek, 21 października 2019. Imieniny Celiny, Hilarego, Janusza

Halo, policja? Mój syn się tnie!

2016-04-25 13:36:58 (ost. akt: 2016-04-25 13:45:05)

Autor zdjęcia: materiały KPP

Najpierw pijana 58-latka wezwała policjantów do 32-letniego syna, który miał się samookaleczać. Wkrótce po tym na policję zadzwonił 12-latek z Ornety, który na złość ojcu wymyślił z nim awanturę. Takie zgłoszenia to codzienność z jaką mierzą się dyżurni jednostki.

„Halo, policja? Mój syn się tnie!” - takimi słowami rozpoczęła wczoraj, 24 kwietnia 2016) zgłoszenie interwencji mieszkanka powiatu lidzbarskiego.

Pod wskazany adres pojechał policyjny patrol. Policjanci zastali zgłaszającą problem 58-latkę, która powiedziała im, że wezwała funkcjonariuszy, ponieważ zauważyła, że jej 32-letni syn ma podrapane ręce.

Okazało się, że kobieta jest pijana, a jej dorosły syn siedzi w pokoju i spokojnie ogląda telewizję. 58-latka za popełnienie wykroczenie została ukarana mandatem.

Kilka minut po zakończeniu tej interwencji, oficer dyżurny lidzbarskiej policji odebrał telefoniczne zgłoszenie od 12-latka z Ornety. Chłopiec poinformował, że w jego domu ojciec wszczął awanturę.

Na miejscu policjanci wyjaśnili sytuację i ustalili, że 12-latek zadzwonił na policję ,ponieważ ojciec zakazał mu używania komputera i kazał się uczyć.

Chłopiec przyznał funkcjonariuszom, że chciał zrobić ojcu na złość.
W tym przypadku policjanci przeprowadzili z nieletnim rozmowę i pouczyli o konsekwencjach prawnych takiego postępowania.

Policjanci przypominają!

Numery alarmowe służą do powiadamiania w sytuacjach zagrożenia zdrowia, życia lub mienia. Wywołanie fałszywego alarmu bądź blokownie numeru alarmowego spowodować może niepotrzebne zaangażowanie służb ratowniczych w momencie, gdy inna osoba może faktycznie potrzebować natychmiastowej pomocy.

Tego rodzaju zachowania odciągają funkcjonariuszy od ważnych zadań. Policjanci reagują na każde takie zawiadomienie, więc reagują i na te fałszywe.

Przekierowują również rozmowy do właściwych instytucji lub powiadamiają je o zgłoszeniu.
Zgodnie z art. 66 Kodeksu wykroczeń osoba, która chcąc wywołać niepotrzebną czynność, zgłasza policji fałszywy alarm bądź zawiadamia ją o popełnieniu wykroczenia, przestępstwa podlega karze aresztu (od 5 do 30 dni), karze ograniczenia wolności lub karze grzywny do 1 500 zł.

Warto zaznaczyć, że wyżej wymienione wykroczenia nie dotyczą tylko wezwania policji, ale także straży miejskiej, pogotowia ratunkowego czy straży pożarnej.
Informacja KPP

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (17) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. warmiak #1982518 | 178.43.*.* 26 kwi 2016 23:07

  qźwa , co za typki nam zostały ? Reszta na zmywaku w Londynie ? To sprawka tych oszczańców z PEŁO .

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. znudzony chłamem #1982058 | 81.163.*.* 26 kwi 2016 09:03

  Taki chory świat przyszedł do nas z demokracją i amerykanizacją. Debilne seriale dla młodzieży i jeszcze gorsze dla dorosłych sieja żniwo wśród mniej ogarniętych. Polityka ostatnich lat hołdująca chorym wartościom europejskim- to jest własnie to. Apeluję do wszystkich, wróćmy do korzeni naszej własnej kultury, inaczej czaka nas to co widzieliśmy w Paryżu i Brukseli.

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. ninko #1982011 | 195.136.*.* 26 kwi 2016 06:28

   nastepny, ja pierdziu, ostatnio był artykół jak 13 to latka pobiła mame w Ornecie bo jej modem zabrała, ludzie opamietajcie sie, nie poswiecacie czasu dzieciom, tylko zamiast towarzystwa rodziców i tłumaczenia pewnych spraw, dajecie im substytut w postaci, tabletów, internetu, i ,acie nastolatków z wypranymi mózgami, od małego uzależnionych od neta

   Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. warmiak #1981832 | 83.6.*.* 25 kwi 2016 16:57

   Wczoraj przejeżdżałem przez Ornetę dwa razy, rano i wieczorem .Pijanych , w dużych ilościach ,widziałem o każdej z pór .

   Ocena komentarza: warty uwagi (8) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (2)

   1. Otto #1981801 | 78.11.*.* 25 kwi 2016 15:52

    Halo? Policja? Moje dziecko czyta GO. Na pomoc!

    Ocena komentarza: warty uwagi (12) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (4)

    Pokaż wszystkie komentarze (17)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages