Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Niezwykła sesja rady gminy

2016-04-01 13:31:51 (ost. akt: 2016-04-01 14:00:16)

Autor zdjęcia: Mariola Karpowicz

Podczas ostatniej sesji Rady Gminy Lidzbark Warmiński uhonorowano najlepszych gimnazjalistów i sołtysów, którzy wzięli udział w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej na Super Sołtysa.

Sesja odbyła się w Gminnym Ośrodku Kultury i Sportu w Pilniku. Jej szczególnymi gośćmi byli Poseł RP Jacek Protas, Starosta Powiatu Lidzbarskiego Jan Harhaj oraz redaktor naczelna Gazety Lidzbarskiej Ewa Lubińska.

Dwaj gimnazjaliści Daniel Stypik z klasy III Publicznego Gimnazjum w Kraszewie i Henryk Martusewicz z klasy III Zespołu Szkół w Rogóżu otrzymali laptopy, które kupiono ze środków pochodzących z balu charytatywnego Platformy Obywatelskiej.

Prezenty wręczyli poseł Jacek Protas i starosta Jan Harhaj. Do gratulacji i życzeń przyłączyli się Wójt Gminy Fabian Andrukajtis i Przewodniczący Rady Gminy Lidzbark Warmiński Jan Znamierowski. Podziękowali też obecnym na sesji rodzicom za wzorowe wychowanie synów.

Osiągnięcia uczniów przedstawiły dyrektorki szkół, do których Henryk i Daniel uczęszczają — Brygida Małeć z Zespołu Szkół w Rogóżu i Ewa Piasecka z Gimnazjum w Kraszewie.

Podczas sesji była jeszcze jedna niezwykła chwila. Wójt Fabian Andrukajtis pogratulował sołtysom, którzy brali udział w plebiscycie Gazety Olsztyńskiej „Super Sołtys 2016” i wręczył im drobne prezenty.

GRatuleja odebrali: Małgorzata Sajkowska – sołtys wsi Kochanówka, Marzanna Sartanowicz – sołtys wsi Łaniewo, Beata Kropornicka – sołtys wsi Kaszuny i Jan Sawka – sołtys wsi Kraszewo.

Przypomnijmy, że pierwsze miejsce w powiecie lidzbarskim zdobyła Anna Czeryba – sołtys wsi Babiak, a drugie Lucja Kuczyńska – sołtys wsi Blanki.

Pani Anna swoją statuetkę odebrała podczas uroczystego podsumowania plebiscytu w siedzibie Gazety Olsztyńskiej z rąk redaktor naczelnej dziennika.

Ponieważ Lucja Kuczyńska nie mogła być na tej uroczystości, dyplom w imieniu Gazety Olsztyńskiej wręczyła jej podczas sesji w Pilniku Ewa Lubińska.

To nie był koniec niespodzianek tego dnia. Wielkim zaskoczeniem dla Wójta Gminy Fabiana Andrukajtis były życzenia i prezenty z okazji jego 40 urodzin od posła Jacka Protasa i starosty Jana Harhaja.

Radni i pozostali uczestnicy sesji także nie szczędzili gratulacji z okrągłego jubileuszu. Odśpiewali nie tylko tradycyjne "Sto lat", ale też "Czterdzieści lat minęło" z serialu "Czterdziestolatek".

— Jestem bardzo wdzięczny wszystkim, którzy znaleźli czas aby w niej uczestniczyć, zwłaszcza posłowi Jackowi Protasowi i staroście Janowi Harhajowi, bo wiem jak bardzo są zajęci. — wspomina wójt Andrukajtis. — To była wzruszająca chwila i szczególna sesja.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. adam #1967986 | 83.13.*.* 4 kwi 2016 09:20

  Gratulacje dla Pana Fabiana z okazji 40 lat.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. wazelina #1966509 | 195.136.*.* 2 kwi 2016 07:59

  gość szczególny redaktor naczelna Gazety Lidzbarskiej Ewa Lubińska haaaaa !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. gość #1966468 | 83.6.*.* 2 kwi 2016 00:11

  Co tu robi były marszałek Portas ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages