środa, 20 lutego 2019. Imieniny Anety, Lehca, Leona

VI edycja Mam Talent w Gimnazjum nr 2

2016-04-01 13:27:53 (ost. akt: 2016-04-01 13:31:30)

Autor zdjęcia: Anna Rutkowska

Mam Talent - tym festiwalem przywitaliśmy wiosnę.

Dnia 18.03. w Lidzbarskim Domu Kultury (wielkie podziękowania kierownictwu i kadrze pomagającej w przygotowaniach) odbyła się VI edycja naszego Szkolnego Festiwalu „Mam Talent”. Imprezę profesjonalnie poprowadzili Gabriela Walicka z kl. III a i Krzysztof Brodowski z kl. III b. W jury zasiedli: P. Maciej Lipczyński – opiekun samorządu szkolnego, p. Wiesław Nowosielski, p. Ewa Masłowska, p. Ewa Kubiak i p. Małgorzata Jachura.

Publiczność, czyli wszyscy uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum, ze skupieniem oglądali to widowisko, gdyż Nagroda Publiczności leżała w ich gestii.

W następującej kolejności występowały zespoły i wykonawcy: kl. II b, która zaprezentowała teatr cieni, następnie Bartek Łuszczykiewicz i Oliwia Jankowska z kl. II c(taniec- hip-hop), Ola Wołk z kl. I a - taniec z mroczną niespodzianką, po niej Sylwia Baranowska z kl. I c i Paulina Krynicka z kl. I b (taniec- hip-hop i dancehall), następnie grupaTenacious B - P. Truszczyński, M. Brodowski, J .Kondratowicz, M. Czerniewicz ( playback show) z kl. III a, Zuzia Wołk (gra na gitarze i śpiew własnej piosenki) z kl. II c oraz Diana Wyszomierska (film zrobiony z własnych rysunków) – kl. III a.

Po zakończonych występach publiczność otrzymała kartki do głosowania, na których mogła zaznaczyć jeden zespół, który ich zdaniem był najlepszy. Festiwal kończył się przyznaniem dwóch nagród głównych: statuetki i dyplomu od jury oraz od publiczności. Przyznano też dwa wyróżnienia od jury.

Zanim uczniowie dowiedzieli się o wynikach festiwalu, prowadzący trzymali ich w dość długim napięciu. W przerwie, gdy liczone były głosy, a jury się naradzało, nie zabrakło rozrywek.

Uczniowie G. Walicka i P. Truszczyński przedstawiali skecz pt. „M jak młotek” kabaretu Paranienoramlni, a P. Krynicka i J. Kondratowicz zatańczyli KUJAWIAKA. Nie zabrakło też żarcików i śpiewów. Angelika Skorupska zadbała, by wydarzenie to zostało nagrane i uwiecznione na fotografiach.

Nagroda główna jury - klasa 2b- teatr cieni
Nagroda główna publiczności - Tenacious B - playback show
Wyróżnienia jury: Oliwia Jankowska i Bartek Łuszczykiewicz oraz Diana Wyszomierska.

Wszystkim gratulujemy!

Ten dzień stał się naprawdę wyjątkowym dzięki wszystkim wykonawcom, którzy przełamali tremę, by zaprezentować się przed tak wymagającą publicznością.

Pracownicy LDK – u i Gimnazjum zadbali o bezpieczeństwo podczas prób i imprezy. Dziękujemy.

Gabriela Walicka
Anna Rutkowska

Artykuł Dziennikarza ObywatelskiegoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjum2lw

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages