Sobota, 16 lutego 2019. Imieniny Danuty, Daniela, Juliany

Fizyka nie musi być nudna. Pokazy naukowe w Gimnazjum nr 2

2016-03-28 12:48:31 (ost. akt: 2016-03-30 10:52:30)

Autor zdjęcia: Anna Rutkowska

15 marca br. odbyły się w naszej szkole pokazy naukowe z fizyki prowadzone przez prof. Pytalskiego z Akademii Nauki w Olsztynie.

Tematy pokazów to: Dźwięk , dźwięk zanika w próżni, koncert na grających rurkach, wzmacniacz dźwięków z palca, burza w pudełku, jak zrobić krótkofalówkę, podsłuchujemy mrówki, pomiar dźwięku, modulator głosu oraz elektrostatyka i prąd elektryczny - elektryzowanie się przedmiotów, wywołujemy błyskawice w maszynie elektrostatycznej, Generator Van den Graffa i zabawa w fryzjera, wietrzyk jonowy obraca karuzelą Franklina, robimy prąd z ziemniaków.
Eksperymenty i zabawy fizyczne cieszyły się wielkim zainteresowaniem ze strony uczniów klas trzecich. Spotkanie, które odbyło się z inicjatywy p. Barbary Morawskiej, nauczyciela fizyki w naszym gimnazjum, było świetnym i zupełnie innym sposobem pozwalającym utrwalić zdobytą już wiedzę przed zbliżającym się egzaminem gimnazjalnym.
Anna Rutkowska

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjum2lw

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages