Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Dzień dawcy szpiku w Jagiellonce

2016-03-18 15:29:54 (ost. akt: 2016-03-18 15:39:16)

Autor zdjęcia: Fot. materiały szkoły

15 marca b.r. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Białymstoku oraz Bartoszyckie Stowarzyszenie „Rubin” przeprowadziły w Zespole Szkół Ogólnokształcących w Lidzbarku Warmińskim rejestrację potencjalnych dawców szpiku.

Akcję poprzedziło spotkanie informacyjne przeprowadzone przez pracownika Centrum. Wszystko przebiegało sprawnie dzięki pracy i zaangażowaniu wolontariuszek – uczennic naszej szkoły.

Rejestrowanie kandydatów składało się z trzech etapów: wypełnienie niezbędnych kwestionariuszy, rozmowy z lekarzem i oddania niewielkiej ilości krwi do analizy. Co prawda kilka osób na widok igły wpadło w panikę, ale chęć pomocy była silniejsza od strachu.

W tej akcji, oprócz uczniów Jagiellonki, udział wzięli także mieszkańcy naszego miasta i kilku strażaków. Chęć bycia dawcą zgłosiły 33 osoby, a zakwalifikowano 31.

Zarejestrowanie zajmuje tylko chwilę i jest jednocześnie szansą na zrobienie czegoś dobrego - na podarowanie komuś nowego życia. Bardzo dziękujemy wszystkim odważnym osobom, które przezwyciężyły swój lęk i postanowiły zostać potencjalnym dawcą szpiku.

Rejestracja nie wiąże się z żadnymi kosztami, zatem zapraszamy wszystkich do udziału w następnej takiej akcji.

WOLONTARIUSZKI


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
 Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages