Piątek, 22 stycznia 2021. Imieniny Dominiki, Mateusza, Wincentego

Akademia Siatkówki - zajęcia z mistrzami w Ornecie

2016-03-07 23:28:51 (ost. akt: 2016-03-09 08:49:14)

Autor zdjęcia: archiwum sportowców

Mistrzowie piłki siatkowej rozwijają w najmłodszym pokoleniu miłość do sportu. 1 marca w hali sportowej w Ornecie rozpoczęły się zajęcia w ramach Akademii Siatkówki, prowadzonej przez trzech utytułowanych byłych zawodników AZS Olsztyn i reprezentacji kraju Macieja Dobrowolskiego, Pawła Siezieniewskiego i Łukasza Kadziewicza.

Zajęcia odbywają się we wtorki i czwartki. Celem akademii jest aktywizacja dzieci oraz młodzieży i propagowanie piłki siatkowej. Projekt skierowany jest głównie do dzieci w klasach 4-6 szkoły podstawowej, które na co dzień mają mniejszy dostęp do siatkówki niż ich rówieśnicy w większych miastach.

Na sali OSiR w Ornecie przybył komplet adeptów i adeptek tego wspaniałego sportu drużynowego.

Pod bacznym okiem mistrzów młodzi siatkarze czynnie i ochoczo uczestniczyli w treningu. Projekt uzyskał rekomendację Polskiego Związku Piłki Siatkowej i jest obecnie realizowany w kilkunastu miejscowościach województwa warmińsko-mazurskiego, dolnośląskiego i opolskiego. Na terenie naszego województwa działa takich ośrodków jak Orneta siedem — dwa w Dobrym Mieście, dwa w Biskupcu, w Gietrzwałdzie, Bartoszycach i Olsztynie.

Maciej Dobrowolski siedmiokrotny mistrz Polski tak relacjonuje pierwsze zajęcia w Ornecie:

- Jesteśmy bardzo miło zaskoczeni frekwencją i entuzjazmem dzieci. Pierwsze zajęcia były bardziej pod kontem organizacyjnym. Od przyszłego tygodnia zaczynamy zajęcia cykliczne zgodnie z harmonogramem. Wstępnie ustaliliśmy z rodzicami, że zajęcia systematycznie odbywać się będą do wakacji, a potem zobaczymy. Przy takim zaangażowaniu dzieci, jaki spotkaliśmy w Ornecie wierzę, że któreś z nich zawalczy o najwyższe trofea. Mamy nadzieję na pobudzenie procesu rozwojowego i propagowanie piłki siatkowej na terenie całego województwa. Rozmawialiśmy już z burmistrzem Lidzbarka Warmińskiego, więc niewykluczone, że taki ośrodek powstanie i w tym mieście.
Maciejowi Dobrowolskiemu przypadła funkcja opieki nad ośrodkami w województwie Warmińsko-Mazurskim co nie jest zaskoczeniem, bo jest związany zawodowo i prywatnie z Warmią i Mazurami. Sportowcy zgodnie uważają, że to na dorosłych spoczywa odpowiedzialność krzewienia idei sportu wśród najmłodszych i że oni, jako zawodnicy profesjonalnie uprawiający piłkę siatkową, czują dodatkową odpowiedzialność za losy narodowej piłki siatkowej.

Akademia Siatkówki odbywa się pod hasłem "Więcej ruchu dla maluchów".


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: Jendrek

Zobacz także

Komentarze (4) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. V #1950686 | 213.5.*.* 10 mar 2016 22:47

  To kiedy w Lidzbarku będzie akademia siatkówki?

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. odp #1949480 | 195.136.*.* 9 mar 2016 15:06

   Tam rządzi ping pong, czas zmian :(?

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. siatek #1949461 | 193.243.*.* 9 mar 2016 14:38

   W Lidzbarku siatkówka umarła. Brak pasjonaty, który poprowadziłby ten sport wśród dzieci. Brak zajęć pozalekcyjnych. Pozazdrościć tylko innym miastom, które maja kluby siatkarskie dla dzieciaków. Mata tu przykład do naśladowania: http://www.zryw-volley.com/ Panie Burmistrzu, zadziałaj Pan, przecież sam trochę grałeś.

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages