Poniedziałek, 20 sierpnia 2018. Imieniny Bernarda, Sabiny, Samuela

Babiak to jedna z najpiękniejszych wsi

2016-02-28 12:00:00 (ost. akt: 2016-02-28 11:22:34)
Mieszkanki wsi Babiak. Sołtys Anna Czeryba pierwsza z prawej

Mieszkanki wsi Babiak. Sołtys Anna Czeryba pierwsza z prawej

Autor zdjęcia: archiwum

Babiak w gminie Lidzbark Warmiński to jedna z najpiękniejszych wsi w województwie warmińsko-mazurskim. Nic więc dziwnego, że jej sołtys Anna Czeryba znalazła się w czołówce plebiscytu na Super Sołtysa.

Anna Czeryba jest sołtysem wsi Babiak od 11 lat. Wieś jest niezwykle aktywna. Działają w niej Koło Gospodyń Wiejskich i Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Wsi Babiak i to bardzo aktywnie.

W tej niewielkiej miejscowości na trasie Lidzbark Warmiński - Orneta organizowane były między innymi kursy gotowania, zdrowego żywienia i komputerowe, a także plenery malarskie dla młodych ludzi. Regularnie odbywają się też zawody konne.

Wieś kilka razy zdobywała pierwsze lub drugie miejsca w gminnym konkursie na najpiękniejszą wieś, wygrała też dwa razy konkurs wojewódzki.

Mieszkańcy nie powiedzieli jeszcze ostatniego słowa. Teraz bardzo aktywnie wspierają swoją sołtys w naszym plebiscycie na Super Sołtysa. Dzisiaj, 27 lutego, Anna Czeryba znalazła się na pierwszym miejscu, pokonując między innymi Lucję Kuczyńską, Iwonę Korniluk, Emila Rońdę i Jacka Świniarskiego.

— W tej chwili najbardziej cieszy mnie bardzo dobra współpraca byłej rady sołeckiej z nową — mówi pani Anna. — To wspaniale, że młodzi ludzie słuchają tego co mówią doświadczeni członkowie byłej rady i że ta właśnie "stara" rada tak pięknie wspiera "młodą".

Sołtys Babiaka chwali też sobie współpracę z samorządem gminnym, powiatowym i wojewódzkim oraz z innymi sołtysami.

O plebiscycie na Super Sołtysa można przeczytać więcej TUTAJ
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages