Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Super Seniorzy z Krekol

2015-12-31 10:42:54 (ost. akt: 2016-01-04 09:04:34)
Spotkanie SurerSeniorClubu z Ewą Lubińską

Spotkanie SurerSeniorClubu z Ewą Lubińską

Autor zdjęcia: Ryszard Przytuła

SuperSeniorClub, który powstał przy stowarzyszeniu "Łańcuch Wzajemności" z siedzibą w Krekolach ma już pięć lat. Aktywności seniorom mogli by pozazdrościć młodzi mieszkańcy gminy Kiwity.

Przez te pięć lat działalności SuperSeniorClubu dużo się działo i to nie tylko w Krekolach, bo Seniorzy także chętnie podróżują. Bywają nie tylko w ościennych miejscowościach ale też w tych dalszych, gdzie mają już przyjaciół, z którymi współpracują.

Do Bartoszyc jeżdżą na przykład na warsztaty garncarskie, a do Górowa Iławeckiego na kursy robienia dekoracji z papieru. Warsztatów jest o wiele więcej, np. pisania ikon, filcowania na sucho, wypieku chleba według tradycyjnych receptur we współczesnej kuchni, czy wykonywania karmników dla ptaków, których zrobili już 20.

Seniorzy bywają też w olsztyńskim teatrze Jaracza, czy w stolicy. Chętnie też zapraszają do siebie gości. Jednym z nich był nasz utytułowany, przesympatyczny lekkoatleta, mistrz skoku wzwyż Jacek Wszoła. We środę, 30 grudnia siedzibę stowarzyszenia odwiedziła redaktor naczelna Gazety Lidzbarskiej Ewa Lubińska, którą zaproszono by opowiedziała o swojej pasji pisarskiej.

SuperSeniorClub działa w ramach Sieci na Rzecz Seniorów Warmii i Mazur. Sieć powstała w roku 2009, a stowarzyszenie "Łańcuch Wzajemności" przystąpiło do niej w maju 2011 roku. Natomiast klub seniorów rozpoczął działalność już we wrześniu 2010 roku. Jesienią obchodził więc swoje pięciolecie.

— Do SuperSeniorClubu należą nie tylko mieszkańcy Krekol - opowiada Ryszard Przytuła, prezes stowarzyszenia "Łańcuch Wzajemności". — Są w n im też osoby mieszkające w pobliskich miejscowościach, takich jak Kiwity, Napraty czy Samolubie. Widzę jak się ze sobą zaprzyjaźniają, wspierają się i wzajemnie troszczą.

Członkowie SuperSeniorClubu stanowią dobry przykład dla młodszych pokoleń.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją:
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydaniePolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages