Sobota, 19 września 2020. Imieniny Januarego, Konstancji, Leopolda

Trzy nagrody w jednym konkursie

2015-11-30 09:39:50 (ost. akt: 2015-11-30 09:44:47)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

19 listopada 2015r. w Lidzbarskim Domu Kultury odbył się VII Konkurs Spektakli Profilaktycznych „To nie jest bilet w jedną stronę – droga bez uzależnień”. Grupa teatralna "Paranormal", za spektakl pt. "Nie wie nikt", pod kierunkiem Anny Wiatrak, nauczycielki zajęć teatralnych z Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, zdobyła główną nagrodę.

Obsadę przedstawienia stanowiły uczęszczające do pracowni teatralnej, uczennice Zespołu Szkół Ogólnokształcących im. K. Jagiellończyka w Lidzbarku Warmińskim. Sposób ujęcia tematu oraz forma przekazu urzekła jurorów, co odzwierciedliło się w postaci wygranej za reżyserię. Jury dostrzegło również Dominikę Trubiło, uczestniczkę zajęć teatralnych MDK, przyznając jej nagrodę za kreację aktorską. Zabawa w teatr przynosi nie tylko satysfakcję młodym aktorom, ale też inspiruje do poszukiwań i doznań aktorskich w niełatwych do ujęcia tematach. Tym większa radość, gdy w aktywne działanie włączają się młodzi ludzie, a w proces tworzenia sztuki zaangażowany jest zarówno nauczyciel, jak i jego podopieczni.

Debiut zespołu „Paranormal” został uhonorowany trzema nagrodami. To wyróżnienie w znaczny sposób wpłynie na kontynuację podjętych wyzwań i rozwijanie wspólnej pasji w dziedzinie teatru. Bo, jak powiedział Henry Ford: „Połączenie sił to początek, pozostanie razem to postęp, a wspólna praca to sukces”.

Artykuł Dziennikarza ObywatelskiegoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: mdklidzbarkwarm

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages