Piątek, 7 sierpnia 2020. Imieniny Donaty, Olechny, Kajetana

Tablica interaktywna - już wypróbowana

2015-11-27 13:16:34 (ost. akt: 2015-11-27 13:25:45)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kuształo

Specjalny Ośrodek Szkolno - Wychowawczy jest bogatszy o nową pomoc dydaktyczną w postaci tablicy interaktywnej.

Stojąc przy tablicy, niejednokrotnie zastanawiamy się jak sprawić, aby lekcja była ciekawsza dla uczniów? Jak rozbudzić u nich wyobraźnię, zmotywować ich do pracy, czy sprawić, by po prostu lepiej przyswoili treści danej lekcji? Świetnym rozwiązaniem jest wykorzystanie tablicy interaktywnej podczas lekcji. Możemy wtedy aktywnie korzystać ze wszystkich możliwości, jakie daje nam technologia informacyjna i komunikacyjna.

Tablica interaktywna to urządzenie współpracujące z komputerem i projektorem multimedialnym. Działa jak duży ekran dotykowy, może być obsługiwany za pomocą palca lub specjalnego pisaka. Tablice interaktywne umożliwiają wyświetlanie dowolnej zawartości komputera. Jednak najważniejszą jej cechą jest pełna interakcja z użytkownikiem. Ale jak to zrobić, żeby ją mieć. Trzeba mieć takiego rodzica, a konkretnie mamę, której bardzo zależy na edukacji i szczęściu jej dziecka, dla którego jest gotowa zrobić wszystko.

Dokładnie rok temu pani Monika – mama Majki – wymyśliła i we współpracy ze Stowarzyszeniem Promyk rozkręciła akcję ZOSTAŃ NASZYM ANIOŁEM. W lidzbarskich sklepach stanęły puszki na datki i pojemniki na nakrętki i płyty CD. Dzięki tej akcji i zaangażowaniu pani Moniki w okresie od listopada 2014r. do kwietnia2015r. udało się zebrać kwotę 5.829 złotych.

Nasz Ośrodek wzbogacił się we wspaniałą pomoc dydaktyczną jaką jest tablica interaktywna. W imieniu dyrekcji, nauczycieli, rodziców a przede wszystkim uczniów pragniemy podziękować za zaangażowanie społeczeństwu Lidzbarka Warmińskiego, które brało udział w naszej akcji. Puszki dźwięczące datkami, kosze pełne nakrętek i płyt CD świadczą o ofiarności i otwartych sercach lidzbarczan. Dziękujemy również sklepom, w których stały nasze puszki i pojemniki opatrzone plakatem z wizerunkiem anioła. Jednak największe podziękowania należą się pani Monice. Dziękujemy i życzymy zapału, energii i głowy pełnej pomysłów.


Pragnę również nadmienić, że już niedługo ruszamy z kolejną edycją akcji Zostań Naszym Aniołem. Tym razem pieniądze będą zbierane na wyposażenie pracowni logopedycznej.

Liczymy na hojność i życzliwość mieszkańców naszego uroczego miasta. Pamiętajmy, uczynione dobro powraca, drobnych gestów uczynionych dla drugiego człowieka nie da się zaplanować. One się dzieją, tylko wymagają od nas odrobinę uważności, by je dostrzec.

Każdy może zostać Naszym Aniołem

AK

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AGAK

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages