Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

Spotkanie mieszkańców z burmistrzem

2015-10-15 11:55:12 (ost. akt: 2015-10-15 12:52:36)

Autor zdjęcia: Ewa Lubińska

Odbyło się kolejne spotkanie burmistrza Lidzbarka Warmińskiego Jacka Wiśniowskiego z mieszkańcami. Tym razem rozmowy prowadzono w siedzibie Państwowej Szkoły Muzycznej.

Na spotkanie 13 października włodarz zaprosił mieszkańców ulic: Bartoszycka, Grabowskiego, Warmińskiej, Cichej, Góreckiego, Kanałowej, Konarskiego, Kwiatowej, Miodowej, Morskiej, Orła Białego, Pięknej, Pionierów, Poznańskiej, Smolnej, Sosnowej, Wierzbickiego, Wrzosowej i Wyszyńskiego.

Frekwencja, jak ta tak dużą liczbę ulic, nie była zbyt duża, ale uczestnicy zebrania byli aktywni. Z ich strony padały słowa pochwał, na przykład mówiono o tym, że miasto pięknieje, ale też i przygany, między innymi oberwało się radnemu Andrzejowi Kabale, któremu jeden z mieszkańców zarzucił osłabienie aktywności w pracy społecznej.

Mieszkańcy najwięcej czasu poświęcili tematom związanym ze złym stanem niektórych odcinków dróg, wspominali także o zaniedbanych terenach i obiektach należących do PKP, między innymi o wiadukcie nad Łyną w okolicach ul. Bartoszyckiej i o wieży ciśnień z pobliskimi budynkami.

Jednym z poruszanych tematów była komunikacja miejska, a właściwie jej brak. Mieszkańcy już niejednokrotnie domagali się uruchomienia chociaż jednej linii autobusowej z uwagi na osoby starsze i matki z małymi dziećmi.

Burmistrz wyjaśnił, że w sprawie komunikacji miejskiej zwrócono się do stowarzyszenia przewoźników, które zasugerowało potencjalnie przystanki i złożono wniosek do policji, która musi ten wniosek zaopiniować.

Jedna z mieszkanek narzekała też na zbyt wysokie, jej zdaniem, ceny działek budowlanych w mieście.
— Działki są wyceniane przez rzeczoznawcę — wyjaśniał burmistrz Wiśniowski. — Są wystawiane w przetargu nieograniczonym i znajdują nabywców. Ceny możemy obniżyć dopiero przy kolejnym przetargu. Obowiązuje nas opinia rzeczoznawcy.

Mieszkańcy pomyśleli też o zbliżającej się zimie i związanym z tą porą roku odśnieżaniem. Pytali czy nie można porozumieć się ze starostwem, tak by jeden pług odśnieżał ulice miejskie i powiatowe. Burmistrz obiecał, że postara się o to by prace te były wykonywane płynnie i ekonomicznie.

Przy okazji wspomniano też o braku oznaczeń ulic na Osiedlu Zydląg. Obecny na spotkaniu przewodniczący rady Andrzej Kędzierski potwierdził, że w planach jest oznakowanie ulic peryferyjnych miasta i zapewnił, że będzie to sukcesywnie wykonywane.

Na spotykaniu rozmawiano też o oznakowaniu innych miejsc oraz o progach zwalniających, by poprawić bezpieczeństwo mieszkańców.

Burmistrz Wiśniowski zapoznał przybyłych z inwestycjami i planami miasta, między innymi wspomniał o tym, że w strefie ekonomicznej sprzedano dwie działki, na których mają powstać chłodnie i hala do produkcji napojów energetycznych i wody mineralnej.
— Zatrudnienie znalazłoby tam kilkanaście osób - mówił włodarz miasta.

Było to piąte spotkanie burmistrza z mieszkańcami, który zaprasza też na dyżury radnych, które odbywają się we wtorki i czwartki w godzinach od 16.00 do 17.00 w urzędzie miasta.

Kolejne spotkania zaplanowano na 20 października o godz. 18.00, także w budynku Państwowej Szkoły Muzycznej. Włodarz zaprasza na nie mieszkańców ulic: Chopina, Grunwaldzkiej, Karłowicza, Kurpińskiego, Leśnej, Łaziennej, Mazurskiej, Moniuszki, Nowowiejskiego, Ogińskiego, Paderewskiego, Rzemieślniczej, Szkolnej, Szpilmana, Szymanowskiego, Wieniawskiego, Zielonej, Żytniej, Nowej, Olsztyńskiej, Słowackiego, Topolowej i Wiejskiej.
lub

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (10) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. major #1838318 | 5.172.*.* 19 paź 2015 08:46

  ,,Sampler"sam jesteś nierobem, Trzeba się było uczyć a nie w szkołę kamieniami rzucać.

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Majo #1837629 | 178.43.*.* 17 paź 2015 18:53

  Panie "

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. tubylek #1837091 | 88.156.*.* 16 paź 2015 20:14

  a co z obiecanymi nowymi miejscami pracy i ,,fabrykami ,, w miescie , po wyborach mialy powstawac jak grzyby po deszczu - panie ! ,,burmistrzu,,

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. Sampler #1836900 | 46.77.*.* 16 paź 2015 15:04

   co z drogą wewnętrzną na Orneckiej ??? wszędzie jest już asfalt...a na Orneckiej po płytach strach jeździć!!! co z placem zabaw na tej samej ulicy??? powstają bloki dla 'nierobów' z armii stawiane przez WAM i przy każdym bloku powstaje plac zabaw dla mieszkańców (czyt. wojskowych) ogrodzony... Na Orneckiej też należy zadbać o najmłodszych... czekamy na inicjatywę

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. gość #1836388 | 213.5.*.* 15 paź 2015 21:19

    Następne spotkanie w dniu 20 października to odbędzie się w LDKu zgodnie z harmonogramem czy jak napisane w artykule w szkole muzycznej?Bo tak biegać i szukać to nie bardzo.....

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   Pokaż wszystkie komentarze (10)

   Zagraj w GRY.wm.pl

   • Goodgame Empire
   • Goodgame Big Farm
   • Goodgame Poker
   • Shadow Kings - The Dark Ages