Puchar Polski Kadetów w zapasach i dobry start lidzbarczan

2015-10-15 08:57:57(ost. akt: 2015-10-23 22:04:38)

Autor zdjęcia: Materiały LUKS Warmia

Lidzbarscy zapaśnicy wrócili niedawno z Radomia, gdzie uczestniczyli w Memoriale im. Władysława Miazia. Złoty medal zdobył niezawodny Szymon Szymonowicz, który dostał powołanie na turniej do Czech.
W dniach 9 - 11 października w Radomiu, odbył się Memoriał im. Władysława Miazia mający rangę II Pucharu Polski Kadetów w Zapasach w Stylu Klasycznym. W zawodach uczestniczyło 173 zawodników z 39 klubów całej Polski, w tym zawodnicy LUKS Warmii Lidzbark Warmiński, którzy drużynowo zajęli wysokie miejsce.

Zapaśnicy prowadzeni przez Artura Wangina mają za sobą bardzo dobry występ i przywieźli z Radomia dwa medale.

Złoto w kategorii 76 kg zdobył jeden z najlepszych lidzbarskich zawodników - Szymon Szymonowicz. Pojedzie on do Czech, gdzie odbędzie się zgrupowanie i międzynarodowy turniej zapaśniczy.

Na uwagę zasługuje także start Jakuba Kozłowskiego, który zdobył brązowy medal w kategorii 100 kg.

Lidzbarscy zawodnicy uczęszczają na treningi w ramach zajęć Młodzieżowego Domu Kultury.