Sobota, 16 stycznia 2021. Imieniny Mascelego, Walerii, Włodzimierza

List Czytelnika o "niegrzecznych" harcerzach oraz odpowiedź harcmistrza Michała Ludkiewicza

2015-10-05 10:21:43 (ost. akt: 2015-10-05 11:24:19)

Autor zdjęcia: Czytelnik

Publikujemy list nadesłany przez jednego z czytelników wraz z odpowiedzią harcmistrza Michała Ludkiewicza.

Dzień dobry

Jestem mieszkańcem Lidzbarka Warmińskiego. Często spaceruję po naszym lesie miejskim. Dzięki staraniom pewnych osób jest on należycie utrzymany, zrobione są kładki, ścieżki i śmietniki. Sam czasami zbieram jakieś drobne śmieci i wieszam reklamówki, by porządek zachowywali i inni. Wczoraj, czyli 3 października, będąc na spacerze, wykryłem grupę harcerzy (dostrzegłem koszulkę ZHP ORNETA). Owa grupa stukała patykami, rozgarniała liście, wieszała jakieś kartki, biegała po krzakach i zboczach. Zepsuła też śmietnik, co widać na zdjęciach. Wyrażam swój sprzeciw wobec tego, że harcerze wyznają swoje ideały tylko w teorii. Proszę o nagłośnienie tej sprawy. Zepsuty śmietnik jest na skrzyżowaniu dróg spacerowych przy wejściu w las od ul. Leśnej.

Pozdrawiam,
Zatroskany czytelnik

Szanowna Pani Redaktor! Szanowni Państwo!

Prawdą jest, że harcerze w dniu 3 października mieli Grę Terenowa po terenie lasu miejskiego, jednakże czytając artykuł (list czytelnika) muszę nie zgodzić się z kilkoma stwierdzeniami.

Karty na drzewach zostały przywieszone do gry terenowej i zostaną zdjęte w poniedziałek, kiedy jedna z drużyn odbędzie jeszcze tą grę terenową, po drugie śmietnik w sobotę rano był zniszczony, a pokazany znak nie był zrobiony przez harcerzy (podczas tej gry terenowej nie używano map, ani systemu znaków kierunkowych!

Po za tym las jest od tego, żeby można było po nim biegać, stukać kijem i rozgarniać kijem liście dla zabawy, bo nie jesteśmy w garelii wystawowej, a dzieci są żywym organizmem i też muszą się poruszać.

Przykro nam, że wszystko co złe zwala się na harcerzy, a nie zauważono, że posprzątaliśmy przed gra polanę na której znajdowało się mnóstwo butelek, pobitego szkła i pozostałości papierosów.

Liczę, że czytelnicy i redakcja, też zwrócą uwagę na to, że ponad 200 młodych ludzi nie siedziało przed komputerami, ani tez nie szlifowało chodników z piwem w ręku!

Michał Ludkiewicz harcmistrz

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknijPolub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (28) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ANR #1840095 | 213.5.*.* 21 paź 2015 11:28

  CZĘSTO I GĘSTO NIEZNAJOMOŚĆ RZECZY WYGLĄDA Z KOMENTARZY GAZETY L.W.,w tym te ukryte pod tym linkiem:http://lidzbarkwarminski.wm.pl/1 31301,Smieci-nad-Symsarna.html#axzz3p1Yd nZdH

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. przyjaciel lasu #1832272 | 213.5.*.* 9 paź 2015 15:16

  ujawniłem dziś kolejną kartkę - na słynnej górce nomen omen harcerskiej

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  1. przyjaciel lasu #1831396 | 213.5.*.* 8 paź 2015 09:38

   kartki miały zniknąć w poniedziałek, a wczoraj podczas spaceru - w środę 08 paź ujawniłem na drzewach dwie. zebrałem je i wyrzuciłem do śmieci. proszę oto link z dowodem - zdjęciem http://i.imgur.com/rBA3lLY.jp g

   Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

   1. Rodzic #1830349 | 178.43.*.* 6 paź 2015 22:35

    Moja córka uczestniczyła w tym rajdzie i wróciła bardzo zadowolona. Dziękuję dla Pana M.Ludkiewicz za poświęcanie swojego prywatnego czasu i chęć robienia czegoś dobrego dla naszych dzieci. Proszę się nie przejmować złymi komentarzami bo najlepiej jest krytykować. Takich osób jak pan Michał jest naprawdę mało którzy tak angażują się by coś fajnego zrobić .

    Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

   2. Michał Ludkiewicz #1829559 | 188.146.*.* 5 paź 2015 23:35

    Miło by było, jakby pytania zadawali ludzie, którzy się podpisują. Harcerzy w Powiecie nadal jest 300, a na rajdzie było 200 i jest to ostatnio norma. Co do udzielania poparcia to jestem też człowiekiem prywatnie i pisałem wielokrotnie mogę mieć swoje preferencje polityczne, światopoglądowe, wiary! I proszę to uszanować zapewnia mi to Konstytucja RP.

    Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

    Pokaż wszystkie komentarze (28)

    Zagraj w GRY.wm.pl

    • Goodgame Empire
    • Goodgame Big Farm
    • Goodgame Poker
    • Shadow Kings - The Dark Ages