Niedziela, 29 listopada 2020. Imieniny Błażeja, Margerity, Saturnina

Wyjazd integracyjny uczniów Gimnazjum nr 1

2015-10-01 10:53:12 (ost. akt: 2015-10-01 10:59:32)

Każdego roku na początku września dla uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim organizowane są wyjazdy i imprezy integracyjne. Nowo przyjęci żacy wyjeżdżają całymi klasami pod opieką wychowawców i pedagoga szkolnego, aby lepiej się poznać w interesującym otoczeniu.

21 i 22 września klasa Ia wraz z wych .M. Romaszem i Ib z wych. M. Bagińską oraz pedagogiem M. Rutkowską udały się do Muzeum Misyjno-Etnograficznego Księży Werbistów w Pieniężnie i poznawały obiekty związanie z kulturą, religiami oraz chrześcijaństwem krajów, w których pracują misjonarze, a więc : Chin, Japonii, Filipin, Indii, Papui i Nowej Gwinei oraz krajów Afryki i Ameryki Łacińskiej.

Najwięcej czasu uczniowie poświęcili kolekcjom afrykańskim i japońskim, wymieniali uwagi i podziwiali niezwykłe eksponaty.

Następnie udali się na wędrówkę do rezerwatu przyrody . Dolina Rzeki Wałszy okazała się niezwykle atrakcyjna ze względu na górski charakter rzeki na niektórych odcinkach. W rezerwacie przyrody gimnazjaliści słuchali opowieści o nietypowych w tym rejonie roślinach i zwierzętach. I choć trzeba było się wspinać , aby podziwiać urocze widoki, a niejednego złapała zadyszka, uczniowie wypoczęli przy wspólnym ognisku wśród śmiechu i gwaru w otoczeniu pięknej przyrody.

Ważnym punktem programu okazały się również zajęcia integracyjne mające na celu poznanie siebie nawzajem, swoich wad i zalet, jak również zaprezentowanie siebie jak najkorzystniej w gronie kolegów i koleżanek. Zakończyły się one wspólnym spisaniem Kontraktu mówiącego o zasadach zachowania w szkole , który został podpisany przez uczniów, wychowawców oraz pedagoga szkolnego.

Uczniowie wrócili zadowoleni , gdyż mieli okazję poznać się lepiej i zintegrować z grupą i nauczycielami.

I.Podolecka-Flont

Artykuł Dziennikarza ObywatelskiegoCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: IwonaPodoleckaFlont

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. trol lidzbarski #1836431 | 217.99.*.* 15 paź 2015 22:18

    Jak tam na wycieczkach szkolnych ? Dalej pije się alkohol ,pali papierosy i uprawia seks ?Czy coś się zmieniło ?

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages