Piątek, 25 września 2020. Imieniny Aureli, Kamila, Kleofasa

Lidzbarskie święto lekkiej atletyki

2015-08-27 13:48:22 (ost. akt: 2015-08-27 13:57:12)

Autor zdjęcia: Materiały organizatora

W sobotę 22 sierpnia na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmiński odbył się Ogólnopolski Mityng Lekkoatletyczny klasy I zorganizowany przez sekcję lekkoatletyczną LUKS „Warmia” i OSiR.

Zawody otworzyli Wicemarszałek Województwa Warmińsko – Mazurskiego Jacek Protas i burmistrz Jacek Wiśniowski. Na murawie i bieżni stadionu swoich sił próbowali zawodnicy z ponad 30 klubów z całego kraju, w tym wielu czołowych zawodników, medalistów mistrzostw Polski i Europy, m.in. Andrzej Regina, brązowy medalista Młodzieżowych Mistrzostw Europy w Tallinie w pchnięciu kulą, Przemysław Adamski, srebrny medalista Mistrzostw Europy Juniorów w Eskilstunie w sztafecie 4x100 m, Patrycja Adamczyk mistrzyni i rekordzistka Polski juniorek młodszych w 7 – boju.

W tym gronie należy również wymienić zawodnika LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński Krzysztofa Karkowskiego, brązowego medalisty Mistrzostw Polski juniorów młodszych i uczestnika 13 Olimpijskiego Festiwalu Młodzieży Europy w Tbilisi, gdzie zajął 8 miejsce w skoku wzwyż.

Warto wspomnieć, że jest to pierwszy od ponad 30 lat lekkoatleta, wychowanek lidzbarskiego klubu, który dostąpił zaszczytu reprezentowania Polski.

Miłym akcentem na rozpoczęcie zawodów było wręczenie nagród dla najlepszych w tym sezonie zawodników lidzbarskiego klubu. Nagrody ufundowane przez Starostę Powiatu Lidzbarskiego Jana Harhaja i burmistrza Jacka Wiśniowskiego otrzymali: skoczek wzwyż, Krzysztof Karkowski oraz dyskobolka, Sylwia Zych.

Na poziom sportowy zawodów duży wpływ miał silny, przeciwny wiatr, który skutecznie uniemożliwiał uzyskiwanie dobrych wyników, szczególnie w konkurencjach biegowych.

Dużą grupę startujących stanowili młodzicy, którzy przygotowują się do Mistrzostw Polski Młodzików. W tej grupie wiekowej padło wiele rekordów życiowych, a na szczególną uwagę zasługuje wynik oszczepniczki ze Słupska – 49,69 m, który jest lepszy od dotychczasowego rekordu Polski młodziczek - oczekujemy teraz na zatwierdzenie tego rekordu przez PZLA.

Cieszyć może również postawa naszych zawodników z LUKS „Warmia” Lidzbark Warmiński. Podkreślić należy rekord życiowy Natalii Polak w skoku w dal – 5,34 m, co jest tym bardziej godne podkreślenia, że zawodniczka niemal cały sezon borykała się z ciężką kontuzją. Rekordy życiowe pobili również: Sylwia Zych w rzucie dyskiem 35,69 m oraz Rafał Krawczyk w skoku w dal 6,29 m i trójskoku 12,59 m (debiutując w tej konkurencji). Tradycyjnie dobrze wypadli skoczkowie wzwyż Krzysztof Karkowski – 195 cm oraz Marcin Jankowski – 190 cm.

Kolejny lidzbarski mityng lekkoatletyczny przeszedł do historii. Z zadowoleniem stwierdzamy, że imprezy lekkoatletyczne organizowane w Lidzbarku Warmińskim przyciągają coraz większą liczbę zawodników, również wysokiej klasy, z terenu całej Polski, którzy bardzo pozytywnie wypowiadają się o dobrej organizacji i znakomitej atmosferze panującej na zawodach.

Szczególne podziękowania za przygotowanie zawodów oraz sprawne przeprowadzenie od strony technicznej należą się kierownictwu oraz całej ekipie pracowników Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim


Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. gość #1803108 | 195.136.*.* 27 sie 2015 21:22

    błędne wyniki podane :( !

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages